رئیس جهاددانشگاهی ایلام:

طرح‌های فناورانه جهاددانشگاهی به توسعه ایلام سرعت می‌دهد

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۲:۲۲ کد : ۴۳۷۳۱ اخبار پژوهش و فناوری تجاری سازی فناوری و اشتغال
طرح‌های فناورانه جهاددانشگاهی به توسعه ایلام سرعت می‌دهد

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام گفت: این نهاد امسال در راستای تحقق شعار تولید ، دانش بنیان ، اشتغال‌آفرین  برنامه ریزی مناسبی در دست اجرا دارد.

«سیدغلامرضا حسینی» در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه جهاد دانشگاهی با انجام طرح‌های کاربردی و بومی‌سازی فناوری در عرصه‌های مختلف به عنوان یک مجموعه فناور و پژوهش محور درکشور شناخته می‌شود، اظهار کرد: این واحد در نظر دارد  با بهره‌گیری از شبکه علمی و تحقیقاتی جهاددانشگاهی در سراسر کشور با اجرای طرحهای فناورانه مبتنی بر مزیت ها و پتانسیل‌های استان زمینه‌های رشد و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان ، شرکت‌های  خلاق ،واحدهای  فناور و ثروت‌آفرینی را در استان فراهم کند.
وی  با اشاره به سفر رئیس جهاددانشگاهی کشور به استان اظهار کرد: بر خود لازم می‌بینم از نماینده معزز ولی فقیه در استان، استاندار محترم و معاونان و هم چنین نمایندگان پرتلاش و پیگیرمردم شریف ایلام  در مجلس شورای اسلامی که در اجرای طرح‌های فناورانه  نهایت همکاری  و مساعدت را داشته‌اند صمیمانه سپاسگزاری و قدردانی کنم.
عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی تصریح کرد: همزمان با این سفر علاوه بر کلنگ‌زنی ساختمان پژوهش و فناوری 4 طرح فناورانه‌ی مورد نیاز استان با همکاری و مشارکت سایر دستگاه‌های مربوطه  شامل طرح درمان ناباروری،  درمان سرطان برست ، فراوری گیاهان دارویی و  به نژادی دام  آغاز شده است.
رئیس جهاددانشگاهی استان با تاکید بر اینکه همدلی و هم افزایی دستگاه‌های اجرایی در استان در سرعت اجرای طرح‌های فناورانه که مبتنی بر ظرفیت ها و پتانسیل های  مهم استان   است بسیار اثرگذار خواهد بود.


نظر شما :