راه‌اندازی مرکز تولید محتوای دیجیتال در جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام

۲۹ دی ۱۳۹۹ | ۱۲:۴۶ کد : ۲۷۱۱۸ پژوهش و فناوری
​​​​​​​مدیر مرکز نوآوری و شتاب‌دهی از راه‌اندازی مرکز تولید محتوای دیجیتال با هدف غنابخشی به حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی خبر داد.
راه‌اندازی مرکز تولید محتوای دیجیتال در جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام؛ «یاسر بشارتی» مدیر مرکز نوآوری و شتاب‌هی با بیان اینکه امروزه با رشد روزافزون استفاده مردم از اینترنت و ظهور رسانه‌های نوین و شبکه‌های اجتماعی بیش از پیش می‌توان به اهمیت تولید محتوای دیجیتال برای انتشار در فضای مجازی پی برد، گفت: با شیوع ویروس کرونا خلاءهای موجود در این حوزه و کمبودها نمایان شدند، نبود محتوای فاخر و ارزشمند در این فضا در زمینه‌های مختلف به‌ویژه فرهنگی و اجتماعی از جمله این خلاءها بود.

مهندس بشارتی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام به منظور رفع چالش‌های موجود در فضای مجازی، طرح پیشنهادی را‌ه‌اندازی مرکز تولید محتوای دیجیتال را تهیه و تدوین و به منظور صدور مجوزهای لازم به مراجع ذیربط ارسال کرد، خاطر نشان شد: خوشبختانه موافقت‌ راه‌اندازی نخستین مرکز تولید محتوای دیجیتال در استان گرفته شد.

وی در مورد فعالیت های صورت گرفته در این مرکز به حوزه‌های فرهنگی، هنری، اجتماعی، علمی و آموزشی و سایر حوزه‌ها فعالیت خود را با تولید انیمیشن، موشن‌گرافیک، کلیپ، تیزر، مستندسازی، کتاب صوتی، پادکست، طراحی سایت و اپلیکیشن، طراحی دیجیتال و ... اشاره و تاکید کرد: با استفاده از دانش و تخصص بومی جوانان ایلامی به بخش خصوصی و دولتی به منظور نشر الکترونیک محتوای فاخر دیجیتال خدمات رسانی خواهد شد.

مدیر مرکز نوآوری و شتاب‌دهی اظهار کرد: ایجاد اشتغال برای فارغ‌ التحصیلان دانشگاهی در رشته‌های مختلف نظیر ادبیات و علوم انسانی، فنی و مهندسی، هنری و ... از جمله اهداف راه‌اندازی این مرکز است و جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود خود مانند مرکز آموزش علمی- کاربردی، مرکز آموزش‌های کوتاه مدت و مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان می‌تواند بستر خوبی برای پرورش و شکوفایی استعدادهای افراد علاقه‌مند در این جوزه باشد.

وی در پایان گفت: راه‌اندازی مرکز تولید محتوای دیجیتال در این واحد به عنوان مجری طرح ملی مشاغل خانگی در استان ایلام زمینه اشتغالزایی طیف وسیعی از متقاضیان این طرح نیز در رشته‌های انیمیشن، ویراستاری، مترجمی و ... را فراهم خواهد کرد.


نظر شما :