به مناسبت هفته ازدواج؛

وبینار تخصصی «ازدواج جوانان، همراهی خیران» برگزار شد

۰۷ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۱:۳۶ کد : ۲۰۸۷۴ پژوهش و فناوری تاپ خبر
به منظور بررسی راهکارهای رفع موانع ازدواج جوانان و مشارکت بیشتر خیران در این زمینه وبینار تخصصی «ازدواج جوانان، همراهی خیران» در مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان استان ایلام برگزار شد.
وبینار تخصصی «ازدواج جوانان، همراهی خیران» برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی ایلام، وبینار تخصصی «ازدواج جوانان، همراهی خیران» به مناسبت هفته ازدواج در دو بخش بررسی راهکارهای تشویقی رفع موانع فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ازدواج با حضور حجت‌الاسلام مراد ویسی و نقش مشارکت خیرین در تسهیل ازدواج جوانان با حضور دکتر علی موسی‌نژاد برگزار شد.
در این وبینار با اشاره به اینکه نیمی از ازدواج‌های جامعه کنونی ما تحت عنوان ازدواج‌های سنتی انجام می‌شود، عنوان شد: خانواده‌ها می‌توانند با آموزش ارتباط سالم به فرزندان خود و ایجاد محیطی امن برای گفت‌و‌گو برای شناخت طرف مقابل با اطلاع و حضور خانواده‌ها، زمینه ساز ازدواج صحیح  آنان شوند.
زمینه و محیط گفت و گوی منطقی و امن دختر و پسر جوان باید توسط خانواده دو طرف در مرحله پیش از عقد با حضور محارم و رعایت حریم شرعی فراهم شده تا تبادل اطلاعات و ایجاد شناخت صحیح صورت گیرد در غیر این صورت شرایط به احتمال زیاد یا به ازدواج غیر صحیح، طلاق و یا ایجاد فساد روابط در جامعه خواهد انجامید.
این وبینار با همکاری معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام، مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ایلام، مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان استان ایلام و معاونت فرهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام برگزار شد.


نظر شما :