با افزایش تمایل والدین ایلامی به ذخیره خون بند ناف؛

افزایش ۷۹ درصدی ذخیره خون بند ناف در ایلام

۰۶ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۳ کد : ۲۰۷۸۳ پژوهش و فناوری تاپ خبر
رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام از افزایش ۷۹ درصدی قراردادهای ذخیره خون بند ناف در ۴ ماهه‌ی اول ۱۳۹۹ خبر داد و گفت: بیشترین میزان استقبال خانواده‌ها برای ذخیره سازی خون بندناف نوزادان خود، در تیرماه محقق شده است.
افزایش ۷۹ درصدی ذخیره خون بند ناف در ایلام

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام، سیدغلامرضا حسینی، با بیان اینکه هر چه شناخت والدین از مزایای ذخیره خون بند ناف بالاتر می‌رود تمایل آنان به ذخیره خون بند ناف نوزادشان هم بیشتر می‌شود، اظهار کرد:  سلول‌های بنیادی خون بندناف قابلیت درمان بیش از ۸۰ نوع بیماری خونی، فلج مغزی، اوتیسم و بیماری های ضعیف کننده سیستم ایمنی... را دارد و خانواده‌هایی که در آستانه تولد فرزند هستند می‌توانند با ذخیره خون بندناف فرزندشان در بانک خون بندناف فامیلی رویان، از این سرمایه برای سلامت خانواده خود در آینده استفاده کنند.
عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی ایلام با بیان اینکه تمام تلاش ما این است که نگاه به  خون بندناف به عنوان یک زباله بیولوژیکی اصلاح شود، گفت: این خون سرشار از سلول‌های بنیادی است که می‌تواند در درمان بیماری‌های صعب العلاج موثر باشد.
رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام ادامه داد: بانک خون بند ناف رویان برای تسهیل روند ذخیره خون بند ناف در ایلام، کار خود را از سال 1386 شروع کرده تا  کار والدین ایلامی  برای ذخیره خون بند ناف نوزاد خود را تسهیل کند.
رئیس جهاد دانشگاهی ایلام تصریح کرد: متقاضیان برای ثبت نام و یا کسب اطلاعات بیشتر به سایت rsct.ir مراجعه و یا شماره تلفن‌های 08433363090 و 09301357637 تماس بگیرند.


نظر شما :