رییس جهاددانشگاهی ایلام اظهار کرد:

راه اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی؛ گامی برای کاهش دغدغه تولید و اشتغال جوانان

۲۴ تیر ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۲ کد : ۲۰۱۳۶ پژوهش و فناوری تاپ خبر
حسینی اظهار کرد: جهاددانشگاهی واحد استان ایلام مرکز نوآوری و شکوفایی را با مساحتی بالغ بر هزار متر در استان تشکیل داده تا بحث نوآوری، خلاقیت و موضوع‌های ایده پردازی و تجاری سازی محصولات دانش بنیان را در جهاددانشگاهی پیگیری کند.
راه اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی؛ گامی برای کاهش دغدغه تولید و اشتغال جوانان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد ایلام، مهندس سیدغلامرضا حسینی، رییس جهاددانشگاهی ایلام گفت: اتکا به اقتصاد نفتی یکی از مشکلاتی است که ما در ایران با آن مواجه هستیم. اکنون تحریم‌ها فرصتی را ایجاد کرده‌اند تا متفکران و دانشمندان جمهوری اسلامی به دنبال راهکاری برای تولید ثروت و کسب درآمد از منابع غیر نفتی باشند، از این رو شرکت‌های دانش بنیان، استارتاپ ها و مشاغل نوظهور در ایران ایجاد شده اند.
وی افزود: ایجاد شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها و مشاغل نو ظهور به نوبه خود باعث شده‌اند تا ما شاهد اتفاق‌های بسیار خوبی در زمینه اشتغال زایی جوانان و صادرات محصولات غیر نفتی و دانش بنیان در کشور باشیم.
وی ادامه داد: جهاددانشگاهی واحد استان ایلام نیز بر این اساس مرکز نوآوری و شکوفایی با مساحتی بالغ بر هزار متر در استان تشکیل داده تا بحث نوآوری، خلاقیت و موضوع های ایده پردازی و تجاری سازی محصولات دانش‌بنیان را در جهاددانشگاهی پیگیری کند. امیدواریم با ایجاد این مرکز به عنوان یک هاب کارآفرینی، دغدغه تولید و اشتغال جوانان را برطرف کنیم.
حسینی خاطرنشان کرد: هرچند شیوع ویروس کرونا برای استان‌ها و کشورها مشکلات زیادی به همراه دارد اما فرصت خوب و مناسبی را فراهم کرده تا بتوانیم از ظرفیت های شبکه‌های اجتماعی و شرکت‌های دانش بنیان به نحو بهینه استفاده کنیم. اکنون جهاد دانشگاهی واحد ایلام از این فرصت استفاده کرده و در زمینه مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا موفق به تولید صابون اگزما به منظور کاهش عوارض پوستی ناشی از استفاده فراوان از شوینده ها و مواد ضد عفونی شده است.
رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام بیان کرد: از دیگر اقدامات ما در این زمینه تولید ماسک الکترونیکی با قابلیت ایزوله هوای ورودی و خروجی است. روزانه بیش از سه هزار ماسک هوشمند با استفاده از ظرفیت دانشجویان رشته طراحی دوخت و تکنولوژی لباس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی ایلام با همکاری زنان سرپرست خانوار تولید و روانه بازار می‌شود.
رییس جهاد دانشگاهی واحد ایلام گفت: از دیگر اقدامات ما برای پیشگیری از بیماری کرونا، راه اندازی سامانه الکترونیکی تهیه اقلام محافظتی و بهداشتی به آدرس اینترنتی www.tashahr.ir است. هدف از اجرای این طرح، عدالت در توزیع اقلام بهداشتی و محافظتی، کاهش ازدحام شهروندان در مراکز خرید و داروخانه ‌ها، جلوگیری از سوء استفاده سودجویان و احتکار است.


نظر شما :