مدیر مدیر پروژه طرح توسعه نگرش کارآفرینی در حوزه فناوری اطلاعات تاکید کرد:

ضرورت بسترسازی برای افزایش مهارت‌های نرم‌ در بین دانش‌آموزان

۱۷ بهمن ۱۳۹۸ | ۲۱:۴۸ کد : ۱۵۸۸۴ پژوهش و فناوری تاپ خبر
مدیر پروژه طرح توسعه نگرش کارآفرینی در حوزه فناوری اطلاعات دانش‌آموزان ایلام را در زمینه فناوری اطلاعات مستعد ارزیابی کرد و گفت: ضرورت بسترسازی برای مهارت‌های نرم‌افزارانه در این زمینه بیشتر احساس می‌شود.
ضرورت بسترسازی برای افزایش مهارت‌های نرم‌ در بین دانش‌آموزان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام، ساعده سلوکی، در حاشیه برگزاری اولین رویداد تخصصی کارآفرینی دانش‌آموزی تینوتک در مرکز نوآوری و شکوفایی ایلام، اظهار کرد: پروژه طرح توسعه نگرش کارآفرینی در حوزه فناوری اطلاعات ازسال 1397 در کشور کلید خورد و تاکنون این پرژه در تهران، هرمزگان، چابهار و مناطق کم برخوردار مشهد، تاکنون هم در ایلام در حال برگزاری است.
وی گفت: هدف از اجرای این پروژه توسعه نگرش کارآفرینی و فرهنگسازی با محوریت کسب و کارهای حوزه آی تی است و در این رویدادها ما در دو بخش کمپ برنامه‌نویسی و  برنامه نویسی همراه با کارآموزی فعالیت می‌کنیم  تا بچه‌ها بتونند فضای بازار کار را در حورزه آی تی درک کنند.
مدیر پروژه طرح توسعه نگرش کارآفرینی در حوزه فناوری اطلاعات با بیان اینکه از اسفند پارسال تاکنون تاکنون در این پرژوه نزدیک 1500 نفر دانش آموز درگیر پروژه بودند، تصریح کرد: دو طرح برنامه‌نویسی در این زمینه در تهران برگزار و در فاز سوم 15 نفر از دانش آموزان که سال آخر تحصیل آنها است در حال کارآموزی هستند و خود را برای وارد شدن به  شرکت‌های آی تی آماده می‌کنند.
سلوکی با بیان اینکه فاز دوم این برنامه برنامه‌نویسی است، ادامه داد: قصد داریم ین فاز را در سطح کشور توسعه دهیم و افراد مسلط بر برنامه نویسی وب جامعه هدف این برنامه هستند.
وی با بیان اینکه هدف اصلی این رویداد  تربیت نیروی انسانی متخصص است، گفت: بچه‌های ایلام مستعد هستند اما برای بسترسازی بیشتر کار شود و در زمینه‌های مهارت‌های نرم‌افزاری بیشتر نیاز به کار کردن بیشتر احساس می‌شود.
یاسر بشارتی، مدیر مرکز نوآوری و شکوفایی استان ایلام اظهار کرد: این رویداد با همکاری ورزش و جوانان استان، جهاددانشگاهی استان، آموزش و پرورش و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و شتابدهنده کیانا به مدت 54 ساعت در طیسه  روز برگزاری خواهد شد.
وی گفت: در این رویداد 120 نفر از دانش آموزان دختر دبیرستان‌ها و هنرستان‌های ایلام در حال برگزاری است.
بشارتی هدف از این رویداد را آشنایی نسل نوجوان با فرصت‌های کسب و کار در حوزه فناوری اطلاعات عنوان کرد.
برنامه مشترک شتابدهی کسب و کارهای فناورانه جوانان با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان و جهاددانشگاهی ایلام در طول سال پذیرای ایده‌های مختلف است.


( ۱ )

نظر شما :