رئیس جهاددانشگاهی استان ایلام:

فعالیت‌های جهاددانشگاهی در ایوان توسعه می‌یابد

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۷:۴۳ کد : ۶۶۴۸ اخبار عمومی
رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام در دیدار با فرماندار ایوان، از توسعه‌ی فعالیت‌های آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی این نهاد در شهرستان ایوان خبر داد.
فعالیت‌های جهاددانشگاهی در ایوان توسعه می‌یابد

 

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی ایلام  مهندس «سیدغلامرضا حسینی»  در دیدار با «امیدعلی سبزی» با تاکید بر آموزش و پژوهش و نقش آن در توسعه منطقه، اظهار کرد: پژوهش‌ها نباید کتابخانه‌ای باشد بلکه باید به صورت عملیاتی در خدمت توسعه استان قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های جهاددانشگاهی پژوهش‌محور هستند، افزود: در  حوزه گیاهان دارویی فعالیت‌های پژوهشی جهاددانشگاهی در کاشت و آبیاری مکانیزه این گیاهان در دهلران نمونه ای از پژوهش‌های عملی این نهاددانشگاهی در استان است .

حسینی با بیان اینکه ظرفیت شهرستان ایوان برای اجرای طرح های پژوهشی و تحقیقاتی بکر است. ادامه داد: اجرای طرح نوین مشاغل خانگی در استان ایلام به ویژه در شهرستان ایوان از جمله ظرفیت‌های این شهرستان برای انجام فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی جهاددانشگاهی است .

رییس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام با اشاره به اینکه طرح نوین مشاغل خانگی می‌تواند بسترساز ایجاد اشتغال پایدار باشد، تصریح کرد: با اجرای پروژه‌های مختلف تحقیقاتی جهاددانشگاهی می‌توان زنجیره دانش را در سطح شهرستان ها نیز تکمیل کرد .

حسینی ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های ایوان در دستور کار فعالیت‌های جهاددانشگاهی قرار گرفته است که امیدواریم توسعه منطقه را به دنبال داشته باشد .

وی به مهارت محور بودن آموزش های جهاددانشگاهی اشاره و ادامه داد: آموزش های مهارت محور این نهاد علمی می تواند زمینه ساز تسهیل در ایجاد اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی باشد .

رییس جهاددانشگاهی ایلام با تاکید بر اینکه رسالت ما ایجاد هم افزایی و در کنار هم بودن برای تسریع در فعالیت های توسعه ای است یادآور شد: فعالیت های جهاددانشگاهی رویکرد اثرگذاری و حل مشکلات دارند .

وی به ظرفیت‌های فرهنگی جهاددانشگاهی از جمله خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا و همچنین مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) اشاره و تصریح کرد: ظرفیت خدماتی پژوهشگاه رویان و درمان ناباروری در جهاددانشگاهی نمونه ای از فعالیت های اثرگذار این نهاد علمی است.

«امیدعلی سبزی» ، فرماندار ایوان نیز در این دیدار با تاکید بر روحیه جهادی جهادگران دانشگاهی اظهار کرد: جهاددانشگاهی توانسته با مدیریت جهادی کارهای بزرگ و اثرگذاری را انجام دهد.

وی با بیان اینکه آموزش و پژوهش دو محور مهم توسعه هستند، ادامه داد: جهاددانشگاهی توانسته با آموزش و پژوهش به قله های موفقیت نایل شود.

سبزی ادامه داد: ظرفیت‌های موجود در شهرستان ایوان از جمله کشاورزی می‌تواند بستر فعالیت‌های پژوهشی برای محققان جهاددانشگاهی باشد.

فرماندار ایوان با اشاره به اینکه شنیدن نام جهاددانشگاهی یادآور فعالیت جهادی دانشگاهیان در عرصه کار و علم است. گفت: جهاددانشگاهی می‌تواند در توسعه و آبادانی شهرستان ایوان یاری‌گر دولت و مردم،  باشد.


نظر شما :