به همت جهاد دانشگاهی،کارگاه مهارت‌های پیش از ازدواج در دانشگاه ایلام برگزار شد

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۰۸:۲۹ کد : ۶۵۴۸ اخبار آموزشی تاپ خبر
کارگاه آموزشی مهارت‌های پیش از ازدواج ویژه دانشجویان دختر با حضور دکتر «سعید حیدری» ، متخصص روان‌شناسی سلامت و معاون نظام روان‌شناسی کشور در دانشگاه ایلام برگزار شد.
به همت جهاد دانشگاهی،کارگاه مهارت‌های پیش از ازدواج در دانشگاه ایلام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی ایلام در این مراسم که در راستای سلسه کارگاه های آموزشی با موضوع"مهارت های پیش ا ز  ازدواج ویژه دانشجویان دختر"  با همکاری دفتر امور بانوان استانداری ایلام در دانشگاه های ایلام برگزار شد «مریم شادیوند» مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ایلام اظهار کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد متاسفانه بیشترین طلاق‌ها در 5 سال اول ازدواج اتفاق می‌افتد و در این واقعه‌ی تلخ در استان‌هایی که بافت سنتی و  ساختار عشیره‌ای دارند همواره بازنده دختر است.

شادیوند گفت: این گونه نشست‌ها و کارگاه‌های مهارتی تلنگری برای حساس شدن نسبت به مهم‌ترین واقعه‌ی زندگی یعنی ازدواج است و امیدواریم این پیام را به دختران مجرد منتقل کند که قبل از ازدواج واقع‌بینانه عمل کنیم و از مراجعه به مشاوران متخصص در این زمینه ابایی نداشته باشیم.

وی ادامه داد: آرامش باید ثمره‌ی ازدواج باشد و اگر می‌بینیم که افرادی پس از ازدواج آرامش خود را بر باد رفته می‌بینند یقین داشته باشیم در ابتدای مسیر و یعنی انتخاب صحیح همسر اشتباه کرده‌اند و با اساسی‌ترینت موضوع زندگی هیجانی برخورد کرده‌اند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ایلام با بیان اینکه امروزامکانات لازم مانند فضای مجازی باید در اختیار تحکیم بنیان خانواده و انتخاب‌های درست و اصولی قرار گیرد، تصریح کرد: مطالعه و مهارت‌آموزی نیاز مهم و اساسی امروز جامعه‌ی جوان است که امیدواریم شاهد نهادینه شدن آن باشیم.

وی با تقدیر از همکاری‌ جهاددانشگاهی و دانشگاه ایلام گفت: این نهاد با توانمندی‌های اجرایی و آموزشی در این زمینه همکاری خوبی با این دفتر داشته است.


نظر شما :