رئیس جهاددانشگاهی استان ایلام خبر داد:

برگزاری سه کارگاه آموزشی برای سمن‌ها با همکاری اداره کل امور اجتماعی استانداری

۱۴ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۲:۴۴ کد : ۵۸۰۹ اخبار آموزشی تاپ خبر
برگزاری سه کارگاه آموزشی برای سمن‌ها با همکاری اداره کل امور اجتماعی استانداری

 

 

 

 

رئیس جهاددانشگاهی استان ایلام از برگزاری سه کارگاه مهم برای سازمان‌های مردم‌نهاد با همکاری مدیریت امور اجتماعی استانداری خبر داد و گفت:  استقبال از چنین دوره‌هایی نویدبخش اثرگذاری بیشتر سازمان‌های مردم ‌نهاد در فرهنگ‌سازی در زمینه‌های مختلف است.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی ایلام، مهندس «سیدغلامرضا حسینی» با بیان اینکه سمن‌ها به عنوان سرمایه اجتماعی می‌توانند با تلفیق علم و عمل ، فرهنگ و اجتماع و بهره‌مندی از ظرفیت جوانان در توسعه پایدار کشور و استان، موثر باشند، اظهار کرد: خوشبختانه جهاددانشگاهی  با همکاری مجموعه‌ی مدیریت ارشد استان تاکنون با فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی در ارتقای دانش این مجموعه‌ها نقش خود را به خوبی ایفا کرده است.

عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی گفت:  در سه روز گذشته سه کارگاه آموزشی شامل کارگاه قوانین و مقررات مربوط به سازمان‌های مردم‌نهاد، کارگاه آموزشی شیوه‌های مستندسازی اقدامات و گزارش‌نویسی  و کارگاه فرایند شبکه‌سازی و مداخله تخصصی سازمان‌های مردم‌نهاد در مدیریت بحران با همکاری مدیریت امور اجتماعی استانداری با استقبال بسیار خوب سازمان‌های مردم‌نهاد برگزار شد.

وی ادامه داد: استقبال از چنین دوره‌هایی نویدبخش اثرگذاری بیشتر سازمان‌های مردم ‌نهاد در ارتقای سلامت جامعه و کاهش فقر و آسیب‌های اجتماعی است.

حسینی از برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی برای سمن‌ها خبر داد و گفت: جهت بهره‌مندی اعضای سمن‌های شهرستان‌های استان خوابگاه و امکانات رفاهی پیش‌بینی شده است.

عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی استان ایلام از تداوم سلسله‌ کارگاه‌های شکاف نسلی، آموزش‌های پیش از ازدواج و برگزاری کارگاه حقوق شهروندی خبر داد و گفت: برای شرکت‌کنندگان شهرستانی در این نشست‌ها نیز امکانات رفاهی و خوابگاه در نظر گرفته شده است.

«عهدیه طهماسبی» در دیدار با اعضای سازمان‌های مردم‌نهاد شرکت کننده در کارگاه‌ سه روزه‌ در جهاددانشگاهی واحد استان اظهار کرد: خوشبختانه دولت به سازمان‌های مردم نهاد اعتماد کرده و به عنوان حلقه واسط به آنها می‌نگرد و می‌توان گفت دوران طلایی فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد در دولت تدبیر وامید به‌خوبی رقم خورده و تقویت سرمایه‌های اجتماعی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین اهداف دولت به‌خوبی تحقق پیدا کرده است .

وی با بیان اینکه  در سال 1398 آنچه مدنظر وزارت کشور است رتبه‌بندی سمن‌ها با تاکید بر کیفیت آنها است و شرکت در این کارگاه‌ها در این رتبه‌بندی‌ها و واگذاری‌ها موثر خواهد بود، تصریح کرد: هم در حوزه توانمندسازی وهم در بحث واگذاری امور به سازمان‌های مردم‌نهاد و جوانان خصوصاً در دولت دوازدهم اقدامات بسیار ارزشمندی در استان با حمایت و تأکید استاندار صورت گرفته است .

مدیرکل امور اجتماعی استانداری ایلام تصریح کرد: در سال ۹۶ دفتر اجتماعی فرهنگی استانداری ایلام با بیش از ۱۳۰ برنامه و در سال ۹۷ با بیش از ۲۰۰ برنامه با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد در راستای پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی فعالیت‌های قابل‌توجهی انجام داده است .

طهماسبی ابراز امیدواری کرد با برگزاری کارگاه‌های توانمندسازی سازمان‌های مردم‌نهاد با کمک همکاران جهاد دانشگاهی شاهد ارتقا توانمندی‌ بیش‌ازپیش سازمان‌های مردم‌نهاد در استان و کاهش آسیب‌های اجتماعی باشیم


نظر شما :