با همکاری دفتر امور بانوان استانداری و جهاددانشگاهی ایلام؛

طرح آموزش مهارت های پیش از ازدواج در ایلام آغاز شد

۰۶ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۸:۰۱ کد : ۵۵۴۷ اخبار آموزشی تاپ خبر
طرح آموزش مهارت های پیش از ازدواج ویژه دختران مجرد در ایلام با همکاری دفتر امور بانوان وخانواده استانداری و جهاد دانشگاهی ایلام آغاز شد.
طرح آموزش مهارت های پیش از ازدواج در ایلام آغاز شد

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی ایلام، «مریم شادیوند» مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ایلام  یکشنبه 5 اسفند در این نشست اظهار کرد: حضور دختران ایلامی در چنین نشست‌هایی نویدبخش رویکردی جدید در خانواده‌های سنتی است.

وی با بیان اینکه این دفتر ستادی ونظارتی تاکنون در قالب بیش از 23 قرارداد فعالیت‌های خوبی را انجام داده است، گفت: جهاددانشگاهی استان با توانمندی‌های اجرایی و آموزشی در این زمینه همکاری خوبی با این دفتر داشته است.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ایلام تصریح کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد متاسفانه بیشترین طلاق‌ها در 5 سال اول ازدواج اتفاق می‌افتد و در این واقعه‌ی تلخ در استان‌هایی که بافت سنتی و  ساختار عشیره‌ای دارند همواره بازنده دختر است.

شادیوند گفت: این گونه نشست‌ها و کارگاه‌های مهارتی تلنگری برای حساس شدن نسبت به مهم‌ترین واقعه‌ی زندگی یعنی ازدواج است و امیدواریم این پیام را به دختران مجرد منتقل کند که قبل از ازدواج واقع‌بینانه عمل کنیم و از مراجعه به مشاوران متخصص در این زمینه ابایی نداشته باشیم.

وی ادامه داد: آرامش باید ثمره‌ی ازدواج باشد و اگر می‌بینیم که افرادی پس از ازدواج آرامش خود را بر باد رفته می‌بینند یقین داشته باشیم در ابتدای مسیر و یعنی انتخاب صحیح همسر اشتباه کرده‌اند و با اساسی‌ترینت موضوع زندگی هیجانی برخورد کرده‌اند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ایلام با بیان اینکه امروزامکانات لازم مانند فضای مجازی باید در اختیار تحکیم بنیان خانواده و انتخاب‌های درست و اصولی قرار گیرد، تصریح کرد: مطالعه و مهارت‌آموزی نیاز مهم و اساسی امروز جامعه‌ی جوان است که امیدواریم شاهد نهادینه شدن آن باشیم.

مهندس «سیدغلامرضا حسینی» رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام نیز با اشاره به اهمیت مهارت‌ها در زندگی امروز، اظهار کرد: اهمیت این موضوع در زندگی و ازدواج بر هیچ کس پوشیده نیست و در زمانی که نقش پدر و مادر در زندگی فرزندان کم‌رنگ‌تر شده، جوانان باید از این کارگاه‌ها و دوره‌های مهارت‌آموزی استقبال کنند.

وی گفت: تحقیقات نشان می‌دهد آموزش‌های پیش از ازدواج حدود 30 درصد از میزان طلاق‌ را کاهش می‌دهد.

46602.jpg

رئیس جهاددانشگاهی ایلام با قدردانی از همکاری‌های دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، تصریح کرد: هدف جهاددانشگاهی به عنوان زنجیره‌ای از دانش و تجربه در استان، انجام فعالیت‌هایی است که دانش را در استان ارتقاء و مسیر توسعه را با در نظر گرفتن جوانب مختلف تسریع کند.

این سلسله نشست‌ها با همکاری مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی، دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد ایلام، دانشگاه ایلام، دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و آموزشکده فنی دختران در دانشگاه‌های استان برگزار خواهد شد.


( ۲ )

نظر شما :