رفع آسیب‌های اجتماعی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مرکز منش ایلام

۱۸ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۳:۱۹ کد : ۲۹۵۲۳ تجاری سازی فناوری و اشتغال
مدیر دفتر تسهیلگری و توسعه محلی بانبرز شهر ایلام با تأکید بر نقش اشتغال و کارآفرینی در رفع آسیب‌های اجتماعی گفت: با بهره‌گیری از ظرفیت مرکز منش ایلام می‌توان زمینه بهبود اوقات فراغت جوانان و در نتیجه کاهش آسیب‌های اجتماعی را در مناطق حاشیه‌ای شهر فراهم ساخت.
رفع آسیب‌های اجتماعی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مرکز منش ایلام

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، «سجاد صالحی» مدیر دفتر تسهیلگری و توسعه محلی بانبرز شهر ایلام اظهار کرد: با توجه به ماهیت کار دفاتر تسهیلگری که رسالت اصلی آن توانمندسازی اجتماع محلی با استفاده از ظرفیت ­های موجود در محله، نیازسنجی ارتباط با ادارات و غیره می‌باشد، مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان استان ایلام ظرفیت بسیار ارزشمندی در راستای توانمندسازی، تربیت نیروی کار ماهر، توسعه فرهنگ کارآفرینی، پرورش خلاقیت و نوآوری در بین جوانان محله و ایجاد اشتغال است.

وی با بیان اینکه در توسعه فرهنگ کارآفرینی، عوامل متعددی دخیـل هـست کـه باید شناسـایی و درجه تأثیرگذاری هر یک از آنها مشخص شود، گفت: با توجه به تقویت زمینـه­ هـای ایجـاد و توسعه خلاقیت و نوآوری توسط مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان استان ایلام استفاده از ظرفیت این مرکز برای توسعه فرهنگ کارآفرینی در بین جوانان منطقه می­تواند مؤثر باشد.

صالحی با اشاره به وجود استعدادهای بالقوه علمی، هنری و صنعتی در بین جوانان محله‌های حاشیه‌ای شهر و کمبود امکانات لازم در راستای شکوفایی آنها، افزود: برای پیشبرد اهداف مرکز منش و همچنین تأثیرگذاری بیشتر در جامعه هدف که جوانان هستند پیشنهاد می‌شود مرکز نوآوری و شتابدهی در محلات حاشیه‌ شهر فعالیت‌های بیشتری داشته باشد تا جوانان این مناطق بیشتر از قبل با این مرکز و ماهیت کار آن آشنا شوند.

مدیر دفتر تسهیلگری و توسعه محلی بانبرز شهر ایلام عملکرد مرکز منش ایلام را خوب توصیف کرد و گفت: در صورتی که این برنامه‌های کاربردی و آموزشی منجر به اتصال بازار فروش گردد، قطعا نتیجه بهتری از فعالیت‌های مرکز نوآوری در راستای رفع مشکل اشتغال جوانان حاصل می‌شود.

وی با اشاره به نقش اشتغال و کارآفرینی در رفع آسیب‌های اجتماعی گفت: در صورت عملیاتی‌سازی فرایند اشتغال جوانان و کارآفرینی نوآورانه در محلات حاشیه با بهره‌گیری از ظرفیت مرکز منش ایلام می­توان زمینه بهبود اوقات فراغت جوانان و در نتیجه کاهش آسیب­های اجتماعی را در این مناطق فراهم ساخت.

صالحی در پایان با اشاره به سال "تولید، پشتیبانی‌ها‌ و مانع‌زدایی‌ها" تصریح کرد: برای ایجاد و توسعه کارآفرینی باید زیرساخت‌ها فراهم شود، تسهیل و تصحیح قوانین و مقررات از جمله قانون کار و قوانین گمرکی، امنیت سرمایه‌گذاری،‌ حق آزادی انتخاب، تبیین فرهنگ ثروت، تبیین فرهنگ کارآفرینی و ... از جمله زیرساخت‌های نرم می‌باشد که در کنار توسعه زیرساخت‌های فیزیکی برای تأثیرگذاری بیشتر باید تأمین شود.

 


نظر شما :