برگزاری کارگاه منطقه‌ای چالش‌های حقوقی استارتاپ‌ها با همکاری مرکز منش ایلام

۱۷ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۳:۲۳ کد : ۲۹۴۸۱ تجاری سازی فناوری و اشتغال
سومین کارگاه منطقه‌ای فاز دوم نوآوری طرح منش جوانان با موضوع چالش‌های حقوقی استارتاپ‌ها با همکاری مشترک مراکز منش استان‌های ایلام، لرستان، فارس و هرمزگان برگزار شد.
برگزاری کارگاه منطقه‌ای چالش‌های حقوقی استارتاپ‌ها با همکاری مرکز منش ایلام

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، این کارگاه آموزشی با حضور حمید اسکندری، مشاور حقوقی استارتاپ‌ها و جمعی از جوانان علاقه‌مند به مباحث کسب و کار و فعالان استارتاپی به میزبانی مرکز منش استان فارس و همکاری مراکز منش استان‌های ایلام، لرستان و هرمزگان برگزار شد.

آشنایی با حقوق کسب و کار‌ها نوپا، ضرورت آشنایی با مباحث حقوقی کسب و کارهای نوپا، تعریف اشخاص حقیقی و حقوقی، تعریف فعالیت مجازی، انواع شرکت‌ها و موسسات، مسائل مالیاتی، مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی، مالیات بر ارزش افزوده، مالکیت فکری و معنوی، اصول حمایتی مالکیت ادبی و هنری، مصادیق مالکیت فکری، قوانین تجارت الکترونیکی، حقوق مصرف کننده، انواع قرادادهای استارتاپ‌ها از جمله سرفصل‌های این کارگاه آموزشی بود.

یادآور می‌شود این رویداد در راستای اجرای برنامه شتابدهی کسب و کارهای فناورانه جوانان با همکاری وزارت ورزش و جوانان، سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی و مراکز منش چهار استان ایلام، لرستان، فارس و هرمزگان، برگزار شد.

 


نظر شما :