با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری؛

توافق نامه راه اندازی مرکز تولید محتوای دیجیتال در جهاد دانشگاهی ایلام منعقد شد

۲۷ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۸:۱۹ کد : ۲۹۲۳۴ تجاری سازی فناوری و اشتغال
با امضای توافق‌نامه‌ای از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و جهاد دانشگاهی کشور مرکز تولید محتوای دیجیتال در جهاد دانشگاهی واحد ایلام راه‌اندازی می‌شود.
توافق نامه راه اندازی مرکز تولید محتوای دیجیتال در جهاد دانشگاهی ایلام منعقد شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام، سید غلامرضا حسینی، رئیس این واحد با اعلام این خبر  و ابراز خرسندی از حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری از طرح‌‌های پیشنهادی از سوی مرکز منش ایلام، اظهار کرد: بر اساس این توافقنامه برای راه اندازی مرکز تولید محتوای دیجیتال این واحد اعتباری معادل ۵ میلیارد ریال از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تصویب شده است.

وی با بیان اینکه با فعالیت این مرکز می توان در راستای تولید محتوای فاخر برای نشر در رسانه‌های دیجیتال بهتر از گذشته گام برداشت گفت: یکی از خلأ‌های موجود در فضای مجازی کمبود محتوای غنی و ارزشمند بومی به‌ویژه در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی است و با ایجاد زیرساخت مناسب و بهره گیری از استعدادهای موجود در استان می‌توان این خلأ را پر کرد.

حسینی با اشاره به ظرفیت بالای حوزه تولید محتوای دیجیتال در اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی افزود: یکی از کارکردهای مهم این مرکز ایجاد زنجیره اشتغال بین رشته های انسانی، هنری، فنی و مهندسی است و جهاد دانشگاهی واحد ایلام با بهره‌گیری از ظرفیت‌هایی نظیر مرکز آموزش علمی کاربردی، مرکز آموزش های کوتاه مدت، مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان، مرکز رشد و همچنین به عنوان مجری طرح ملی مشاغل خانگی در استان نوید بخش اشتغال بیشتر جوانان در این حوزه است.

یادآور می‌شود، با امضای این توافقنامه از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و جهاد دانشگاهی کشور برای راه اندازی مرکز تولید محتوای دیجیتال در جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام این طرح پیشنهادی مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان استان ایلام در سال ۱۴۰۰ وارد مرحله اجرایی می‌شود.


نظر شما :