برگزاری وبینار آموزشی «فرصت‌های کارآفرینی» در مرکز منش ایلام

۱۹ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۳ کد : ۲۸۹۹۲ تجاری سازی فناوری و اشتغال
برگزاری وبینار آموزشی «فرصت‌های کارآفرینی» در مرکز منش ایلام

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، وبینار آموزشی «فرصت‌های کارآفرینی» با شرکت سازمان‌های مردم نهاد استان و علاقه‌مندان به این حوزه با حضور دکتر محمود مرادی، جامعه‌شناس، کارآفرین و مدرس دانشگاه با هدف ارتقای توانمندی‌های سمن‌های استان در توسعه فرهنگ کارآفرینی در استان برگزار شد.

دکتر مرادی در این وبینار آموزشی با اشاره به اهمیت اشتغال و کارآفرینی در جوامع بشری به‌ویژه در بعد اجتماعی و فرهنگی، گفت: یکی از عوامل مهمی که نقش مستقیم در ایجاد آسیب‌های اجتماعی دارد عدم اشتغال و بیکاری است که ضربات جبران‌ناپإیداری را به پیکره جوامع وارد می‌کند.

وی با بیان اینکه کسب جایگاه اجتماعی و رضایت فردی یکی از دستاوردهای مهم کارآفرینی در جامعه است، افزود: باید با شناسایی نقاط قوت و ضعف موجود و مطالعه ظرفیت‌‌های بالقوه در هر منطقه نسبت به ایجاد زیرساخت‌های لازم برای توسعه کارآفرینی اقدام کرد.

این مدرس دانشگاه با اشاره به پتانسیل‌های استان ایلام نظیر جمعیت 600 هزار نفری، جوانان با استعداد در زمینه‌های مختلف، مرز بین‌المللی و ... گفت: کشور ما جزو 18 کشور پر جمعیت جهان است که این مهم یکی از بهترین ظرفیت‌ها برای کارآفرینی و جستجوی بازار مصرف برای تولیدات می‌باشد.

این کارآفرین خودباوری، کنشگری فعال در جامعه، تقویت و آمادی برای مقابله با مشکلات و موانع، خلاقیت فردی، ریسک‌پذیری و جستجوی راه‌های گوناگون برای رسیدن به هدف، شناسایی فرصت‌ها، ارتقای دانش فنی و امیدواری را از جمله شرایط موفقیت در مسیر کارآفرینی عنوان کرد.


نظر شما :