توسعه همکاری‌های مشترک بین سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان و مرکز منش ایلام

۱۵ دی ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۹ کد : ۲۶۶۲۲ تجاری سازی فناوری و اشتغال
این نشست در راستای ایجاد و برنامه‌ریزی کاربردی و استفاده از ظرفیت‌های موجود بین سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان و مرکز منش ایلام در جهت توسعه همکاری‌ها و فعالیت‌های مرتبط برای حمایت بیشتر از نخبگان بسیجی و نوآور صورت گرفت.
توسعه همکاری‌های مشترک بین سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان و مرکز منش ایلام

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام؛ «محمود علیپور»، رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان ایلام با اشاره به زمینه‌های مشترک کاری با مرکز منش ایلام، اظهار کرد: می‌توان با برنامه‌ریزی کاربردی و استفاده از ظرفیت‌های موجود این دو مجموعه در راستای توسعه همکاری‌ها و فعالیت‌های مرتبط برای حمایت بیشتر از نخبگان بسیجی و نوآور گام برداشت.   

وی با تأکید بر پرورش خلاقیت و نوآوری در بین نسل جوان به‌ویژه دانشجویان بسیجی به منظور اعتلای علمی ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف، گفت: امروزه قدرت در پژوهش و نوآوری علمی است و کشوری می‌تواند در این زمینه موفق باشد که از نخبگان این عرصه حمایت و پشتیبانی کند و با خلق دانش و به کار بردن آن زمینه توسعه اقتصادی نیز فراهم سازد.

یاسر بشارتی، مدیر مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان استان ایلام نیز در این دیدار با تشریح برنامه‌های این مرکز، اظهار کرد: مرکز منش ایلام با هدف شتابدهی به کسب‌وکارهای فناورانه در بستر تجاری‌سازی ایده‌های نوآورانه در زمینه تولید محصولات و ارائه خدمات مؤثر راه‌اندازی شده است.

وی گفت: فعالیت محوری این مرکز، شناسایی، توانمندسازی، تربیت، شبکه‌سازی و سرمایه‌گذاری بر سرمایه‌های مستعد جوان در قالب گروه‌های نوپای خلاق و تلاش برای توسعه و تبدیل آنها به مؤسساتی مستقل، پایدار و مولد است.

مدیر مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان استان ایلام در پایان تأکید بر حمایت از دانشجویان بسیجی افزود: با توجه به زمینه‌های مشرک کاری این مرکز با سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری، می‌توان این دو را مجموعه‌ای واحد دانست و ما آمادگی داریم با استفاده از ظرفیت‌های موجود و اجرای برنامه‌هایی نظیر برگزاری رویدادهای آموزشی، گردش‌های علمی و کارآفرینی، استارتاپ‌ها، نمایشگاه‌ها و  تخصیص فضای فیزیکی رایگان برای فعالیت تیم‌های نوآور زمینه رشد و توسعه کمی و کیفی توانمندی‌های جوانان بسیجی را فراهم نمائیم.


نظر شما :