آغاز مرحله استانی هفتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی در جهاددانشگاهی ایلام

۰۳ مهر ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۳ کد : ۲۱۸۸ اخبار فرهنگی عمومی تاپ خبر
مرحله استانی هفتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی در جهاددانشگاهی ایلام آغاز شد.
آغاز مرحله استانی هفتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی در جهاددانشگاهی ایلام

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد ایلام، «سیدغلامرضا حسینی» در مراسم افتتاحیه‌ی مرحله‌ی استانی هفتمین دوره مسابقات مناظره دانشجویی اظهار کرد: سنت گفتگو و تبادل نظر مورد تاکید اسلام و قرآن است و ایجاد فضای گفتمان سالم در دانشگاه‌ها همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده  و جهاددانشگاهی نیز در راستای نهادینه کردن این سنت پیشتاز است.

وی هدف از برگزاری این مسابقات را ترویج گفتمان دانشجویی، توسعه تفکر خلاق و نقاد، رشد و شکوفایی فرهنگ گفتگودانست و ابراز امیدواری کرد برگزاری این مسابقات با حضور پویای دانشجویان خلاء ارتباطی موجود در جامعه را پر و گفتگوی موثر و خوب گوش دادن و بیان کردن و تحلیل عالمانه را ترویج دهد.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام، مسابقات مناظره دانشجویان را فرصتی ناب برای یادگیری عنوان کرد و گفت: این مناظرات فرصتی را فراهم خواهد کرد تا دانشجویان با فراگرفتن قدرت تحلیل بیشتر و بهتر بتوانند در توسعه‌ی استان نقش‌آفرینی کنند.

 مرحله استانی این مسابقات به مدت دو روز و با حضور 8 تیم از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان در سالن اجتماعات جهاددانشگاهی در حال برگزاری است و تیم برتر به مرحله منطقه‌ای راه خواهند یافت.


نظر شما :