پیام رئیس جهاددانشگاهی استان ایلام به مناسبت روز خبرنگار

۱۷ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۳:۱۵ کد : ۲۱۵۰۹ فرهنگی تاپ خبر
پیام رئیس جهاددانشگاهی استان ایلام به مناسبت روز خبرنگار

سید غلامرضا حسینی، عضو هیئت علمی و رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام در پیامی 17 مرداد ماه سالروز شهادت محمود صارمی و روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و مطبوعات استان ایلام تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام در این پیام آمده است:
ن والقلم و مایسطرون
و خداوند به قلم سوگند یاد کرده است، به قلم و به انچه می نویسد.
و قلم را رسالتی است و اهل قلم را.
نقش قلم از نقش زبان، شمشیر، شهرت، فرزند و ... بیشتر است. افراد را با قلم می‌توان خواب یا بیدار کرد.
امروزه با توجه به شتاب و سرعت گردش اطلاعات و هم چنین پیچیدگی‌های جهان امروز، تحولات سیاسی- فرهنگی- اجتماعی - اقتصادی و خصوصا شیوع بیماری کوید ۱۹ که بزرگترین رکود کاهش درآمد سرانه را از سال ۱۸۷۹ میلادی تاکنون به دنبال داشته، نقش کلیدی قلم خبرنگاران در آگاهی بخشی و نقش آفرینی مردم جامعه را بیش از پیش  مهم و حساس‌تر نموده است.
انعکاس وقایع، تدوین صیحیح، صبوری از آن خبرنگار و قلمش می‌باشد چرا که قلم خبرنگار، رسانه‌ای است که باید از دامن صداقت، تعهد برخاسته باشد. خبرنگاران یکی از ارکان مهم در ساختاردهی و مهندسی فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی در جامعه قلمداد می‌شوند. در واقع خبرنگاران بخش جدایی ناپذیر از زندگی مردم شده‌اند. بنابراین خبرنگاران باید در کسب اعتماد و اعتمادسازی و انعکاس رخدادهای بی طرفانه تلاش کنند.
داشتن ذوق و استعداد، زکاوت و هوشمندی، دقت و صداقت، عشق و علاقه از ویژگی‌های یک خبرنگار خوب است.
۱۷ مردادماه به عنوان روز خبرنگار تجلیل از تلاش کسانی است که با مسولیت، شرایط سخت کار و تلاش مستمر به نگاشتن حقایق می‌پردازند و رشد و توسعه جامعه را ثمر می‌بخشند. سلامت فرهنگی و فکری هر جامعه‌ای مرهون تلاش‌های شبانه روزی آنهاست.
بدون شک رسیدن به سربلندی ایران اسلامی و پیشرفت اقتصادی و توسعه پایدار و مراقبت از منافع ملی و مصالح مردم جز با حق جویی و صدق و کوشش در عرصه اگاهی ممکن نمی‌شود.
اینجانب هفدهم مرداد ماه این روز بزرگ و مبارک را به کلیه خبرنگاران ایران اسلامی خصوصا خبرنگاران عزیز و متعصب استان ایلام صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم و از خداوند منان تداوم سربلندی و اهتمام مسولیت شما را در روایت عشق، آزادی و حق گویی در عرصه آگاهی بخشی خواستارم.


( ۱ )

نظر شما :