پیشنهاد رئیس جهاددانشگاهی ایلام برای کاهش آسیب‌های اجتماعی

۰۷ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۸:۱۱ کد : ۱۳۲۵ فرهنگی تاپ خبر
رئیس جهاددانشگاهی واحد ایلام در نشست هیئت اندیشه‌ورز استان گفت: می‌توان با آموزش صحیح مهارت‌های قبل از ازدواج از آمار طلاق در استان ایلام کاست و جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد علمی آماده نقش‌آفرینی در این زمینه است.
پیشنهاد رئیس جهاددانشگاهی ایلام برای کاهش آسیب‌های اجتماعی

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، سید غلامرضا حسینی، رییس این واحد 7 مرداد در نشست هیئت اندیشه‌ورز با موضوع آسیب‌های اجتماعی که به ریاست محمد نوذری، معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام برگزار شد، اظهار کرد: فقدان دبیرخانه واحد برای تجمیع راهکارها و راه‌حل‌ها در استان ایلام محسوس است و لازم است مرکزی برای این مهم ایجاد شود.

وی با بیان اینکه نبود این مرکز و دبیرخانه موجب بی‌نتیجه ماندن راهکارها می‌شود، تصریح کرد: می‌توان با هم‌افزایی و ایجاد نهادهای همکاری به صورت متمرکز در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی مبنی بر اولویت‌های موجود فعالیت‌های ارزنده‌ای انجام گیرد و جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد علمی آماده نقش‌آفرینی در این زمینه است.

رئیس جهاددانشگاهی ایلام ادامه داد: در موضوع خودکشی هم جهاددانشگاهی می‌تواند با انجام فعالیت‌های پژوهشی به مجموعه مدیریت ارشد استان و نهادهای متولی کمک کند.

عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی بر غربالگری و شناسایی دقیق در این زمینه تأکید و ابراز امیدواری کرد: می‌توان با هم‌افزایی هیئت اندیشه‌ورز شاهد کاهش مشکلات و نارسایی‌ها در حوزه اجتماعی باشیم.

کلید واژه ها: سید غلامرضا حسینیجهاد دانشگاهیایلامآسیب‌های اجتماعیرییس جهاد دانشگاهی واحد ایلام


نظر شما :