معاون استاندار ایلام تاکید کرد:

ضرورت هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و جهاددانشگاهی استان در تحقق سیاست‌های جمعیتی

۰۷ مهر ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۵ کد : ۱۱۷۲۹ اخبار پژوهش و فناوری تاپ خبر
معاون استاندار ایلام بر هماهنگی بین دانشگاه علوم پزشکی و جهاددانشگاهی استان در تدوین و تحقق سیاست‌های کلی جمعیتی در استان تاکید کرد.
ضرورت هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و جهاددانشگاهی استان در تحقق سیاست‌های جمعیتی

 

به گزارش روابط عمومی جهاد انشگاهی ایلام ، دکتر «محمد نوذری» در نشست هیئت اندیشه‌ورز با موضوع سیاست‌های جمعیتی، اظهار کرد: انتظار ما از دانشگاهیان این است که در کنار نقد، راهکار هم ارائه دهند، چون دانشگاه کانون ارائه راهکار و راه‌حل برای مسائل اجتماعی است.

وی با بیان اینکه سیاست‌های جمعیتی ما در 40 ساله‌ی اخیر 4 بار تغییر کرده است، تصریح کرد: رفتارهای باروری در جامعه تابعی از شرایط اقتصادی است و چه بخواهیم و چه نخواهیم هزینه نگهداری از یک فرزند بالاست و علاوه بر شرایط اقتصادی فرهنگ تک فرزندی نیزدر جامعه رواج پیدا کرده است.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار با تاکید بر فعالیت‌های فرهنگی و پژوهشی در این زمینه، تصریح کرد: برگزاری نشست‌های آموزشی در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است.

نوذری با تاکید بر هماهنگی بین دانشگاه علوم پزشکی و جهاددانشگاهی به عنوان یکی از مصوبات این جلسه، اظهار کرد: باید در شهرستان‌ها به سیاست‌های جمعیتی توجه ویژه صورت گیرد.

وی از دانشگاه علوم پزشکی خواست در این زمینه دانشگاه کار پژوهشی انجام دهد و همه‌ی اعداد و ارقام را به جلسات آینده‌ی این نشست بیاورد.


نظر شما :