جهاد دانشگاهی جزء نهادهایی است که در عرصه‌ی تحقیق ظرفیت بالایی دارد

۰۳ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۳:۵۵ کد : ۵۲۹۳۴ اخبار عمومی تاپ خبر
نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام گفت: جهاد دانشگاهی جزء نهادهایی است که در عرصه‌ی تحقیق ظرفیت بسیار بالایی دارد و اگر چنانچه این تحقیقات پیش رود به راحتی می‌توان یک اتصالی بین متخصصین دانشگاهی ما با عرصه تولید باشد.
جهاد دانشگاهی جزء نهادهایی است که در عرصه‌ی تحقیق ظرفیت بالایی دارد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی ایلام، حجت‌الاسلام والمسلمین الله‌نور کریمی‌تبار، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام امروز ، ۳ بهمن، در دیدار با سرپرست جهاددانشگاهی استان ایلام، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی جزء نهادهایی است که در عرصه‌ی تحقیق ظرفیت بسیار بالایی دارد و  اگر چنانچه تحقیقات پیش رود به راحتی می‌توان یک اتصالی بین متخصصین دانشگاهی ما با عرصه تولید باشد.

وی با اشاره به مراکز متعدد جهاددانشگاهی در زمینه‌های مختلف،  خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) و پژوهشگاه رویان را از نمونه‌های این فعالیت‌های اثرگذار دانست و گفت: فعالیت این مراکز برای مردم کاملا ملموس است.

کریمی‌تبار با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در این عرصه به خوبی می‌تواند کار آفرین باشد ، گفت: به کارگیری نیروهای نخبه با فراهم شدن زمینه‌ی کاریشان می‌تواند چرخه‌ی پیشرفت را فعال‌تر کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام تاکید کرد: هر چه گسترش تحقیقات بیشتر باشد استعددهای بیشتری شکوفا خواهد شد و اشتغال‌زایی را به دنبال خواهد داشت.

وی تصریح کرد: در استان در عرصه‌های مختلف کار زمین مانده زیاد داریم و کارهای جهاددانشگاهی در زمینه درمان سرطان و ناباروری کارهای شاخصی است که امیدواریم این فعالیت‌ها به استان ورود کنند.

کریمی‌تبار ادامه داد: جهاددانشگاهی می‌تواند با فعالیت‌هایی درباره به‌نژادی دام و اصلاح دام هم با توجه به تجربه‌های کشوری این نهاد، در استان ورود پیدا کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام تاکید کرد: نقش جهاددانشگاهی در زمینه‌های فرهنگی پررنگ‌تر شود چون این مهم مغفول مانده و این نهاد با استفاده از ظرفیت‌هایی که دارد می‌تواند در عرصه جنگ ترکیبی هم در محیط دانشگاه و هم جامعه موثر باشد.

وی تاکید کرد: واژه جهاد و کار جهادی بار معنایی ویژه‌ای دارد و تلاش همراه با اخلاص است که نتیجه خواهد داد و امیدوارم با تلاش رئیس جدید جهاد دانشگاهی و سایر اعضای این نهاد، مردم به طور ملموس نتیجه کارهای این نهاد انقلابی را بیشتر در استان ببینند.

پیش از این دکتر محمد پاکزاد، سرپرست جدید جهاددانشگاهی واحد استان ایلام بخشی از برنامه‌های خود را برای تاثیرگذاری جهاددانشگاهی در استان تشریح کرد.

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی ایلام


( ۲ )

نظر شما :