جهاد دانشگاهی سرلوحه کار جهادی است

۰۹ آذر ۱۴۰۱ | ۱۲:۵۸ کد : ۵۱۱۸۶ اخبار فرهنگی تاپ خبر
رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ایلام ضمن تقدیر از فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در عرصه‌های مختلف اظهار کرد: این نهاد انقلابی سرلوحه فعالیت‌های جهادی است.
جهاد دانشگاهی سرلوحه کار جهادی است

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی ایلام، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا حسینی‌نیا، رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ایلام در دیدار با رییس جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام اظهار کرد: بر اساس روایات "از هر دری فقر وارد شود از همان در ایمان خارج می‌شود" لذا اثربخشی فعالیت‌های فرهنگی منوط به تقویت بستر اقتصادی است.

وی با اشاره به اینکه بیکاری جوانان و مشکلات اقتصادی زمینه‌ساز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی است، گفت: برای رفع ریشه‌ای مشکلات موجود در جامعه باید با بهره‌گیری از دانش نخبگان و بزرگان کار اقتصادی کرد و تلاش کنیم تا موانع پیش روی اشتغال جوانان برداشته شود.

حجت‌الاسلام حسینی‌نیا با تأکید بر استفاده از نخبگان و افراد لایق در تصدی مسئولیت‌ها و لزوم خلاقیت در کارها ، افزود: فعالیت‌های جهاد دانشگاهی جای تقدیر و تشکر دارد و  این نهاد انقلابی سرلوحه فعالیت‌های جهادی در کشور است.

رییس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ایلام به برخی از مشکلات دانشجویان مقاطع ارشد و دکترا در استان اشاره و تصریح کرد: تلاش برای اخذ مجوز برگزاری آزمون‌های بین‌المللی در استان ایلام نظیر اخذ مدارک زبان که در پایتخت متمرکز شده است و شرکت در این آزمون‌ها برای دانشجویان مشکلاتی نظیر بعد مسافت، زمان و مسائل مالی به همراه دارد می‌تواند از سوی جهاد دانشگاهی پیگیری شود تا یکی از موانع پیشرفت علمی این عزیزان رفع گردد.

این مدرس دانشگاه به فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها و برگزاری مسابقات مناظره دانشجویی از سوی جهاد دانشگاهی اشاره کرد و افزود: این نوع فعالیت‎‌ها کار ارزشمندی است؛ برای اینکه انقلاب اسلامی به عنوان یک مدل پیشرفته معرفی شود و جلوی تحریف‌ها گرفته شود وظیفه سنگینی بر دوش همه ما است.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر توسعه اقتصاد مقاومتی و جهاد تبیین، گفت: برای تعالی ایران اسلامی و ایران قوی باید به طور جدی و به دور از کارهای کلیشه‌ای نظیر برگزاری همایش و سمینار فرمایشات مقام معظم رهبری پیگیری و اجرا شود و جهاد تبیین را از نزدیکان و خانواده‌های خود شروع کنیم و دامنه این فعالیت‌ها را وسعت بخشیم؛ باید پویاتر و بانشاط‌‌تر در این زمینه عمل کنیم تا علاوه بر سربازی لایق برای نظام، زمینه‌ساز ظهور حضرت مهدی(عج) باشیم.

سید غلامرضا حسینی، رییس جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام نیز در این دیدار ضمن تشریح فعالیت‌های این نهاد و معرفی ظرفیت‌های موجود بر آمادگی بیشتر جهاد دانشگاهی ایلام در اجرای برنامه‌های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی در دانشگاه‌های استان تأکید کرد.

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی ایلام


نظر شما :