در دیدار سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان با رئیس جهاددانشگاهی واحد ایلام مطرح شد:

تاکید بر هم افزایی علمی برای تحقق رسالت‌های مشترک بین دو نهاد

۲۵ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۰ کد : ۴۷۶۲۴ اخبار آموزشی تاپ خبر
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ایلام بر هم افزایی بیشتر بین این نهاد و جهاد دانشگاهی برای تحقق کارهای ماندگار تأکید کرد.
تاکید بر هم افزایی علمی برای تحقق رسالت‌های مشترک بین دو نهاد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، دکتر «منصور احمدی» در دیدار با رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام بر رسالت جهاد دانشگاهی به عنوان نهاد آموزشی و مهارتی تاکید کرد و گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی و جهاد دانشگاهی اهداف بسیار نزدیکی به همدیگر دارند که با داشتن مرکز آموزش علمی کاربردی به عنوان حلقه‌ی اتصال این دو مجموعه می‌توان هم افزایی بیشتری داشت تا منجر به فعالیت‌های ماندگار در استان شود.

وی با اشاره به اینکه هدف دانشگاه جامع علمی کاربردی تزریق فارغ التحصیل بیکار به جامعه نیست، افزود: جامعه برای آموزش و مهارت آموزی نیاز به نظرسنجی دارد و باید به این مهم در رشته‌های آموزشی علمی کاربردی توجه شود.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ایلام خاطر نشان کرد: رسالت دانشگاه جامع علمی کاربردی این است که 30 درصد دانشجویان را به سمت مهارت آموزی سوق دهد که در استان این میزان 10 درصد است، بنابراین باید تکنیک‌های لازم را برای تحقق این امر به کار گرفت و در این راستا انتظار بیشتری از جهاددانشگاهی برای توسعه رشته‌های مهارتی داریم.

احمدی تصریح کرد: علاوه بر افزایش کیفیت آموزش بر بهره‌مندی از اساتید مجرب و کاربلد تاکید بیشتری شود.

وی ابراز امیدواری کرد: با همکاری این دو نهاد علمی در راستای حل مشکلات جامعه در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و سیاست‌های ابلاغی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در حوزه علم و فرهنگ فعالیت‌های مؤثرتری انجام گیرد.

«سید غلامرضا حسینی» - عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی و رئیس واحد ایلام نیز در این دیدار گزارشی از فعالیت‌های جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف پژوهشی و فناورانه، آموزشی، فرهنگی و اشتغال، راه‌اندازی مرکز جامع سلامت زنان، ایجاد خانه‌ی خلاق و نوآوری و راه‌اندازی مرکز اصلاح نژاد دام ارائه کرد و گفت: تاکید مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی بر مهارت آموزی در حین تحصیل است و در سال تحصیلی جدید با بهره‌مندی از بستر فضای مجازی در کنار کلاس‌های حضوری این امر را محقق خواهیم کرد.


نظر شما :