اختتامیه جشنواره شراب طهور برگزار شد

آیین اختتامیه جشنواره‌ی «شراب طهور» ویژه‌ی عید سعید غدیر با تجلیل و تقدیر از برگزیدگان در زمینه‌های ۶ گانه هنری برگزار شد.
اختتامیه جشنواره شراب طهور برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام؛ «شهریار رستمی» در آیین اختتامیه جشنواره «شراب طهور» اظهار کرد: هدف اصلی برنامه‌های خانه‌ خلاق و نوآوری دریافت ایده و طرح خلاقانه برای تبدیل آن به تجاری سازی طرح و شرکت دانش بنیان است.

وی افزود: یکی از فعالیت‌های خانه خلاق برگزاری نمایشگاه‌های هنری و تلفیقی است تا زمینه‌ی تجاری سازی آنها به شکل ساده‌تری فراهم گردد.

 مدیرخانه خلاق و نوآوری جهاددانشگاهی ایلام با بیان اینکه محور اصلی جشنواره موضوع حجاب و عفاف بود، خاطر نشان کرد: این جشنواره با با حمایت ستاد فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق در زمینه‌های هنری نقاشی، عکاسی، هنرهای سنتی، صنایع دستی، خوشنویسی و گرافیک برگزار شده است که 35 اثر در حوزه نقاشی، 30 اثر در بخش صنایع دستی، 14 اثر خوشنویسی، 20 اثر در بخش پوستر و گرافیک و 67 اثر طراحی دوخت و حجاب و عفاف به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

«اسفندیار محمدی» با اشاره به اینکه تاکید مراکز آموزش علمی کاربردی، توسعه آموزش‌های مهارتی است، گفت: آموزش مهارت فرهنگ و هنر به جهاددانشگاهی واگذار شده است که این مرکز با بکارگیری اساتید مجرب توانسته بخوبی در این حوزه موفق عمل کند و برگزاری این جشنواره نیز یکی از نمودهای آن است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ایلام افزود: امیدواریم بتوانیم از شاخه فرهنگ و هنر بهره بگیریم و با کمک مرکز آموزش جهاد دانشگاهی نمادهای استان که هویت ما به حساب می‌آیند در جهت عمق بخشیدن به فرهنگ اصیلمان تا برگزاری جشنواره‌های ملی گام برداریم.

در آیین اختتامیه جشنواره «شراب طهور» از بیست نفر از شرکت کنندگان در زمینه‌های مختلف هنری تجلیل به عمل آمد.

 

 

کلید واژه ها: خانه خلاق و نوآوری


نظر شما :