رئیس مجمع نمایندگان استان ایلام:

جهاد دانشگاهی در راه رفع نیازهای جامعه منشاء خدمات فراوانی بوده است

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۹:۴۳ کد : ۴۳۶۷۳ اخبار فرهنگی عمومی تاپ خبر
جهاد دانشگاهی در راه رفع نیازهای جامعه منشاء خدمات فراوانی بوده است

رئیس مجمع نمایندگان استان ایلام گفت: جهاد دانشگاهی همواره در تبدیل ظرفیت‌ها به ثروت منشاء خدمات فراوانی بوده و به خوبی در راه رفع نیازهای مردم گام برداشته است.

 

«علی‌اکبر بسطامی» در مراسم کلنگ‌زنی ساختمان پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی استان ایلام که با حضور دکتر طیبی رئیس جهاددانشگاهی برگزار شد، اظهار کرد:  جهاددانشگاهی به عنوان مولود انقلاب اسلامی که یکی از بارزترین کارهای ارزشمند آن در موسسه رویان صورت می‌گیرد که توانسته خدمات خوبی را به مردم ارائه دهد.

 

وی با بیان اینکه در استان ایلام در جهت گیری های بودجه ۱۴۰۰ که قبل از فرامین رهبر در نامگذاری سال ۱۴۰۱ صورت گرفت، بخش اعظمی از بودجه در راستای فعالیت‌های دانش بنیان اختصاص داده شد، گفت:  یکی از ویژگی های بودجه های سال ۱۴۰۱ به صورت گولوبال است به این شکل که هر سازمانی بیشتر برنامه داشته باشد. متناسب با ظرفیت استان ها  و با جهت گیری شعار سال بودجه اختصاص داده شود.

بسطامی ادامه داد: اگر ما بخواهیم توزیع بودجه کشور را مبتنی بر عدالت کنیم باید به استان ایلام که هم محروم است و هم دارای ظرفیت‌های بکری از جمله گیاهان دارویی است توجه شود.

وی گفت: آنچه در مجلس نمایندگان را آزار می‌دهد این است که بین نعمت های که در استان وجود دارد و آنچه الان از آن بهره مند هستیم تبدیل به پارادوکس شده و قابل هضم نیست چرا که روی نفت و گاز ایستادیم ولی استان ایلام در آخرین رده رشد قرار داریم که زیبنده‌ی استان ما نیست.

رئیس مجمع نمایندگان استان ایلام تصریح کرد: در دولت سیزدهم که منادی عدالت است از ظرفیت نیروی انسانی در مجموعه جهاددانشگاهی و موسسات وابسته به این مجموعه  بهره‌مند شوند.

 

 


نظر شما :