رئیس عقیدتی سیاسی انتظامی استان ایلام:

نجات انسان در گرو قرار گرفتن در کشتی ولایت است

۱۶ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۹ کد : ۴۲۱۱۴ اخبار فرهنگی
رئیس عقیدتی سیاسی انتظامی استان ایلام گفت: نقشی که جهاددانشگاهی در توسعه و پیشرفت کشور در حوزه‌های مختلف علمی، پزشکی، فرهنگی با موسسه رویان، مشاغل خانگی، خبرگزاری‌ها و ... دارند از توفیقاتی است که ائمه اطهار فراهم کرده است.
نجات انسان در گرو قرار گرفتن در کشتی ولایت است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام؛ حجت الاسلام «محمدحسن شعبانعلی» در جمع اعضای جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام در روز ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به دعای ماه شعبان و ویژگی‌های آن اشاره و اظهار کرد: هر چند در قرآن کریم به صورت مستقیم آیه‌ای خاص ائمه اطهار نازل نشده است اما شأن و جایگاه نزول آیات نشان از اهمیت توسل و وجود اهل بیت برای بندگان دارد.

رئیس عقیدتی سیاسی انتظامی استان ایلام به آیه 37 از سوره بقره و تناول حضرت آدم از میوه ممنوعه و خروج از بهشت اشاره کرد و گفت: وقتی حضرت آدم پشیمان و گریان بودند حضرت جبرئیل از سوی خداوند بر ایشان کلماتی را یاد داد که توبه کند و به سوی خداوند بیاید. هرگاه توفیق در توبه کردن برای انسان پیش می‌آید خداوند می‌بخشد اما وقت‌های انسان در رذایل و بدی‌های به حدی فرو می‌رود که موقعیت توبه برایش پیش نمی‌آید.

وی افزود: اولین توبه بر روی زمین به واسطه‌ی اهل بیت (ع) و قسم دادن خداوند به حق محمد (ص)، علی (ع)، فاطمه (س)، حسن (ع) و حسین (ع) از حضرت آدم پذیرفته شد و این نشان از اهمیت توسل به ائمه است. امری که در دعای شعبانیه وارد شده است و بر امامان درود فرستاده شده است.

حجت الاسلام شعبانعلی تاکید کرد: نقشی که جهاددانشگاهی در توسعه و پیشرفت کشور در حوزه‌های مختلف علمی، پزشکی، فرهنگی با موسسه رویان، مشاغل خانگی، خبرگزاری‌ها و ... دارند از توفیقاتی است که ائمه اطهار فراهم کرده است. این تصدیق الفُلکِ الجارِیَه است که اگر کسی بر کشتی عصمت و طهارت سوار شود نجات پیدا می‌کند.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم پدر، مادر، فرزند یا شهروند خوبی باشیم آنهم در عصر جاهلیت مدرنی که هجمه‌ی دشمنان با هزینه‌های سنگین فرهنگ و دین ما را نشانه گرفته است باید در کشتی اهل بیت (ع) قرار بگیریم.

حجت الاسلام شعبانعلی در قسمت دوم صحبت‌ها به بیانات مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: تدبیر رهبر باعث شد برای کاهش فشار اقتصادی مردم تنها منتظر غرب نباشند بلکه دولت را به سمت ارتباط با شرق متوجه نمودند و دیدیم این مدیریت داخلی چقدر فشار تحریم را ملایم‌تر کرد. حضرت آقا اعتقاد دارند تنها با اسرائیل و آمریکا نباید ارتباط داشت و با سایر کشورهای دنیا مراوده داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه جنگ‌های مختلفی بر علیه ایران بوده است اما اهل بیت نجات دهنده کشور از مراحل سخت بوده است، تصریح کرد: نتیجه‌ی اعتماد اوکراین به آمریکا و اروپا این بود که عنوان کردند با روسیه وارد جنگ نمی‌شوند و به این شکل امنیت، اقتصاد و زیرساخت اوکراین از بین رفت. اما آنچه جای سوال است چرا صدای همه‌ی قدرتمندان در حمله روسیه به اوکراین که کشوری صهیونیستی است درآمد ولی چندین دهه کشتار در یمن و فلسطین دیده شده و ادامه دارد اما صدای کسی درنمی‌آید؟. این در حالی است که موضع کشور ایران همیشه ثابت بوده است و با هر گونه تعرضی در هر کجای دنیا که مردم و سرزمینشان تخریب شود مخالف بوده است.

رئیس عقیدتی سیاسی انتظامی استان ایلام با تاکید بر اینکه دشمنان به دنبال ایجاد شکاف بین مردم با ولایت فقیه و دولت است و یقین بدانید اگر روزی موفق شود حادثه‌ی اوکراین در ایران اتفاق خواهد افتاد، ادامه داد: همراه بودن با ولایت انسان را از مسیر خارج نمی‌کند همانگونه که حضرت عباس (ع) با تعهد و وفاداری به امام زمان خویش، سرافراز شد.


نظر شما :