دومین استارتاپ صنایع دستی در ایلام با عنوان «هه‌بر» برگزار می‌شود

۰۵ بهمن ۱۴۰۰ | ۰۹:۱۵ کد : ۴۰۹۱۰ اخبار آموزش علمی کاربردی اشتغال
رئیس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی ایلام از برگزاری دومین استارتاپ صنایع دستی با عنوان «هه‌بر» خبر داد.
دومین استارتاپ صنایع دستی در ایلام با عنوان «هه‌بر» برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام؛ شهریار رستمی با اعلام این خبر اظهار کرد: این استارتاپ با همکاری واحد اشتغال جهاددانشگاهی استان با محورهای طراحی لباس‌های محلی و سنتی، نقاشی روی پارچه و صنایع دستی برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این استارتاپ در نیمه‌ی دوم بهمن ماه و همزمان با ایام دهه‌ی مبارک فجر برگزار خواهد شد، تصریح کرد: اولین استارتاپ در این زمینه در سال گذشته برگزار شد و در آن سه ایده پذیرفته شد و یکی از ایده‌ها منتج به ثبت برند «المیرا» شد.

رئیس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی استان ایلام گفت: این استارتاپ با حمایت دبیرخانه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان ایلام، دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ایلام، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان، اداره کل ورزش و جوانان استان، کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، شرکت شهرک‌های صنعتی استان، دفتر امور بانوان و خانواده استانداری، شرکت «تاراکیان» کلهر و تولیدی پوشاک «مردی» برگزار خواهد شد.

رستمی از صاحبان ایده و فعالان حوزه دوخت‌های سنتی و صنایع دستی برای شرکت در این استارتاپ دعوت و تصریح کرد: این استارتاپ به منظور حفظ سنت‌ها و آداب و رسوم محلی و آشنایی نسل جدید با لباس‌های بومی محلی، استارتاپ به این عنوان نامگذاری شده است.

وی تاکید کرد: به صاحبان ایده‌های برتر جوایز نفیسی اهدا خواهد شد و تیم‌های برتر در مرکز نوآوری صنایع دستی جهاددانشگاهی استقرار خواهند یافت و مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

«هه‌بر» سربند یا سرپوش سنتی زنان ایلامی است.

کلید واژه ها: استارتاپ صنایع دستی جهاد دانشگاهی ایلام


نظر شما :