اعطای تندیس ملی فداکاری به خانواده‌های شهدای سلامت در ایلام

۲۰ دی ۱۴۰۰ | ۰۸:۲۵ کد : ۴۰۳۹۴ اخبار فرهنگی
تندیس ملی فداکاری به خانواده دو شهید مدافع سلامت در ایلام اعطا شد
اعطای تندیس ملی فداکاری به خانواده‌های شهدای سلامت در ایلام

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام؛ تندیس ملی فداکاری با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام، مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های علوم پزشکی و دانشگاه ایلام، رئیس جهاددانشگاهی واحد استان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، مدیرکل بنیاد مستضعفان استان، مدیرفرهنگی دانشگاه ایلام و مدیر بنیاد شهید شهرستان به خانواده‌های دو تن از شهدای مدافع سلامت در ایلام اعطا شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلیمن الله‌نور کریمی‌تبار- نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام در این دیدارها‌ با تسلیت به این خانواده‌ها اظهار کرد: شهادت در راه نجات جان دیگران افتخاری است که نصیب شهدای راه سلامت شده است.

وی گفت: هر چند فقدان این عزیزان برای اعضای خانواده‌ سخت است، اما نام شهید «افسانه حسنوندعموزاده» به عنوان شهید مدافع سلامت برای همیشه زنده خواهد بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام همچنین با تجلیل از خانواده‌ی شهید «عزالدین رستمیان» در حضور مادر این شهید مدافع سلامت، اظهار کرد: این شهدا که تا آخرین لحظه‌ی زندگی در خدمت سلامت جامعه بوده‌اند نتیجه تربیت صحیح مادران شهید است.

حجت‌السلام‌والمسلمین محمدباقر هاشمی- مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز در این دیدارها، اظهار کرد: شهدای سلامت دارای اجر والا در نزد خدواند هستند و باید مشکلات خانواده‌های این عزیزان در سریع‌ترین زمان حل شود.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت و بنیاد شهید باید این موضوع را رصد کنند، گفت: امیدواریم مشکلات این عزیزان حل شود.

سیدغلامرضا حسینی- عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی و رئیس واحد استان ایلام نیز ضمن تقدیر از تلاش کادر درمان و مدافعان سلامت و تسلیت به خانواده‌های این عزیزان، گفت: این تندیس به پاس زحمات مدافعان سلامت با عنوان تندیس ملی فداکاری برای تقدیر از شهدای مدافع سلامت از سوی جهاد دانشگاهی در سراسر کشور طراحی شده است.

وی تصریح کرد: این تندیس با هدف ارج نهادن به اقدام ارزشمند و زنده نگه داشتن تفکر فداکاری، ایثار و خدمت صادقانه و  شناسایی نمونه‌های بارز فداکاری در اقصی نقاط کشور و نهادینه شدن فرهنگ و روحیه ارزشمند فداکاری اعطا می‌شود.

«جمال اسدی» مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام نیر در این مراسم اظهار کرد: کادر بهداشت و بویژه درمان در موضوع کرونا یک جهاد اکبر را  انجام دادند و یک برهه‌ی حساس ایثارگری را به منصه ظهور گذاشتند.

در ادامه خانواده‌های شهدای سلامت ضمن خوشامدگویی به مسئولین در آن دیدار، از جهاد دانشگاهی در خصوص لوح تقدیر و تندیس ملی فداکاری تشکر و قدردانی کرده و در حضور مهمانان، ایثار کادر درمان و بهداشت در مواجهه با ویروس منحوس کرونا را ستایش کردند و از مردم خواستند کادر درمان را فرزندان خود بدانند و الگوهای بهداشتی را رعایت نمایند.

text to speech icon

کلید واژه ها: شهدای مدافع سلامت جهاد دانشگاهی ایلام


نظر شما :