مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه جامع علمی کاربردی ایلام؛

فاطمه (س) انسانی کامل است/شخصیتی پرسشگر داشته باشیم

۱۵ دی ۱۴۰۰ | ۱۸:۱۹ کد : ۴۰۳۱۰ اخبار فرهنگی آموزش علمی کاربردی
به همت مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی واحد ایلام مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه (س) با حضور دانشجویان و اعضای جهاد دانشگاهی برگزار شد.
فاطمه (س) انسانی کامل است/شخصیتی پرسشگر داشته باشیم

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد ایلام؛ حجت الاسلام و المسلمین حاتمی در مراسم عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در جمع اعضا و دانشجویان مرکز آموزشی علمی کاربردی جهاددانشگاهی واحد ایلام اظهار کرد: تاکنون به این سوال فکر کرده‌اید که چرا شخصیتی مانند حضرت فاطمه زهرا سلام علیها که در 1400 سال پیش زندگی کرده است به عنوان الگوی زنان معرفی می‌شود؟ چرا مردم دین‌مدار ما در مورد چنین شخصیت و الگویی پرسشگری نمی‌کنند؟

حجت الاسلام حاتمی یکی از ضعف‌های اساسی را عدم پرسشگری عنوان کرد و گفت: حرف انقلاب این است که چرا نباید دانشجو و دانشگاه تفکر انقلابی داشته باشد؟ در حالی‌که دانشجو و استاد اگر بخواهند به نخبگی برسند باید "چرایی" داشته باشند.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه جامع علمی کاربردی ایلام در مورد اینکه چرا فاطمه (س) الگو است، گفت: چون حضرت فاطمه (س) با ماورا الطبیعه ارتباط داشت و یک انسان کامل بود. شخصیتی که سواد نداشت اما به اقیانوس بیکران الهی پیوسته بود. شخصیتی که الگوی همسرداری، مادری و... است و می‌داند چگونه با همسرش رفتار کند یا حتی بین فرزندان پسر و دختر به چه شکل برخورد نماید. این موضوعی است که هنوز ما با وجود تکنولوژی نمی‌دانیم صحیح‌ترین روابط زن و شوهری یا فرزندپروری چگونه است.

وی افزود: حضرت فاطمه (س) در موقعیت که نیاز بود با رعایت حدود شرع وارد اجتماع شد و به گونه‌ای فتنه‌ی زمانه را تبیین کزد که حق و باطل برای همگان آشکار شد.

حجت الاسلام حاتمی بر داشتن روحیه مطالبه‌گری و تامل در امور تاکید کرد.

همچنین این برنامه با روضه‌خوانی مداح اهل بیت علیهم سلام مهندس "مهدی کریمی‌خواه" رنگ و صفایی فاطمی به خود گرفت.

کلید واژه ها: شهادت حضرت فاطمه جهاد دانشگاهی ایلام


( ۱ )

نظر شما :