رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام؛

رشته‌های مهارتی جهاددانشگاهی به دنبال خلق کارآفرین است

۲۲ آبان ۱۴۰۰ | ۱۲:۰۸ کد : ۳۷۸۴۹ آموزش علمی کاربردی
رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام گفت: مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی به دنبال فراهم کردن شرایط توانمندسازی دانشجویان در راستای ایجاد شغل و اتصال به بازار است.
رشته‌های مهارتی جهاددانشگاهی به دنبال خلق کارآفرین است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام؛ «شهریار رستمی»، با اشاره به تحصیل دانشجویان در 18 کد رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ایلام، اظهار کرد: در مهرماه امسال رشته‌های تحصیلی علمی کاربردی بویژه طراحی دوخت مورد استقبال قرار گرفت که خوشبختانه نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشت.

وی با اشاره به رسالت‌های مختلف مرکز در حوزه‌های مختلف گفت: اخذ مجوز مرکز نوآوری صنایع دستی باعث توانمندسازی دانشجویان در حوزه‌های مختلف گردید که با برگزاری استارتاپ‌ها، کمپ‌های کارآفرینی، وبینارها و ورکشاپ‌های مختلف این امر محقق گردید که در نهایت منتج به استقرار سه هسته نوآور و خلاق در مرکز شود. همچنین اخذ و ثبت برند المیرا یکی از موفقیت‌های مرکز نوآوری به شمار می‌آید.

رستمی با تاکید بر اینکه هدف از برگزاری نمایشگاه‌های مرتبط با رشته‌های تحصیلی مرکز، دریافت طرح‌های نوآورانه و خلق ایده از سوی دانشجویان است، تصریح کرد: از مزیت‌های نمایشگاه و حضور در جشنواره‌ها عملیاتی کردن اهداف آن برنامه است و اینکه شرایط برای صاحبان ایده جهت اتصال به بازار و دستیابی به شغل فراهم می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از تدابیر مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی در ایامی که با شیوع ویروس کرونا روبرو بوده، انتقال فعالیت‌های دانشگاهی، فرهنگی و آموزشی به فضای مجازی و به صورت برخط بوده است که به عنوان نمونه می‌توان به برگزاری وبینارهای فرهنگی با سخنرانی اساتید و روحانیون برجسته دانشگاهی و همچنین ورکشاپ‌های تخصصی در رشته‌های تحصیلی اشاره کرد که به دنبال ارتقای سطح دانش و توانمندسازی دانشجویان بوده است.

رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام افزود: به تازگی نمایشگاه حجاب و عفاف با ارائه و نمایش ایده‌ها و دستاوردهای مدرسین و دانشجویان در محل جهاد دانشگاهی برگزار گردید که مورد بازید نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه ایلام قرار گرفت و آن را یکی از موفقیت‌های مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی که می‌تواند کارآفرین باشد، برشمرد.

رستمی با اشاره به برگزاری وبینارهای غیرآموزشی مانند نقد فیلم، مسابقه کتاب‌خوانی، آشنایی دانشجویان با مسائل روز جامعه مانند انتخابات ریاست جمهوری و... خاطر نشان کرد: به صورت مداوم با مدرسین گروه‌های مختلف آموزشی در مورد وضعیت کمی و کیفی کلاس‌های آنلاین و تقویت فضای آموزشی و ایجاد انگیزه و توجه به ایده‌ها و استعدادیابی‌ دانشجویان جلسات حضوری تشکیل گردیده است.

وی گفت: براساس اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا و به تبع آن دانشگاه جامع علمی کاربردی مبنی بر حضوری کردن کلاس‌های عملی دانشجویان در کنار مجازی بودن دروس تئوری، این مرکز نیز کلاس‌های عملی را به صورت حضوری آغاز کرد. البته در جهت حفظ سلامت محیط آموزشی، روند واکسیناسیون کارکنان مرکز به صورت صد در صد، مدرسین نیز کامل و دانشجویان بیش از 95 درصد، واکسینه شده است. همچنین دانشجویان باقیمانده به انجام واکسیناسیون ترغیب شدند.

وی به استقرار مرکز مشاوره در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی استان ایلام اشاره کرد و گفت: بر اساس نتایج سطح‌بندی ۱۴۰۰ عملکرد مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی ایلام رتبه دوم را کسب کرد و عملکرد این مرکز قابل قبول ارزیابی شده است.


نظر شما :