سه ایده‌ی برتر اولین رویداد ایده‌شو کشاورزی مشخص شد

۱۶ آبان ۱۴۰۰ | ۱۰:۵۲ کد : ۳۷۶۳۹ تجاری سازی فناوری و اشتغال
معاون فناوری جهاددانشگاهی ایلام سه ایده‌ی برتر اولین رویداد ایده‌شو کشاورزی را اعلام کرد.
سه ایده‌ی برتر اولین رویداد ایده‌شو کشاورزی مشخص شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام؛ سه ایده‌ی برتر اولین رویداد ایده‌شو کشاورزی که به همت معاونت فناوری جهاد دانشگاهی ایلام و حمایت جهاد کشاورزی استان برگزار شد، مشخص و معرفی گردیدند.

یونس میرزایی با بیان اینکه رویداد ایده شو کشاورزی با پذیرش بالغ بر ۵۰ ایده کارآفرینانه برای اولین بار در استان ایلام برگزار شد، اظهار کرد: پس از ارزیابی و داوری‌های صورت گرفته ۱۲ ایده به مرحله نهایی راه یافتند و پس از ارائه ایده‌های برگزیده ۳ ایده برتر توسط هیئت داوران انتخاب شده و مورد تقدیر قرار گرفت.

وی سه ایده برگزیده این رویداد را تولید کود بیولوژیک توسط  حسین پیمان، کاشت ایروپونیک زعفران توسط عاطفه فتاحی و  تولید پک آرایشی از گیاهان دارویی، توسط  پریسا شیرخانی اعلام و تصریح کرد: مطابق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی توجه به اقتصاد دانش توسعه کسب و کارهای کوچک مبتنی بر یافته‌های علمی امری بسیار ضروری و مهم است و بر این اساس رسالت و وظیفه نهادهای توسعه‌ای مثل مراکز رشد پارک‌های علم و فناوری مراکز شتابدهی نوآوری و .... در زمینه حمایت از ایده‌های فن آورانه و تجاری سازی بسیار مهم و چشمگیر است.

معاون فناوری جهاددانشگاهی استان ایلام تصریح کرد: مرکز رشد گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی جهاد دانشگاهی ایلام بر اساس ماموریت تعیین شده در خصوص کمک به اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی و در چارچوب برنامه بلند مدت خود خدمات مختلفی را به جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی ارائه می‌کند که از جمله بر گزاری رویدادهای کارآفرینی است.

میرزایی ادامه داد: رویدادی که برگزار شد در واقع اولین رویداد تخصصی حوزه کشاورزی و گیاهان دارویی با هدف ایجاد بستر رقابت در تجاری سازی برای افراد صاحب ایده  در استان ایلام بود و برنامه این مرکز حمایت از تجاری سازی، جلب سرمایه‌گذار و کمک به ثبت شرکت برای تمام ایده‌های وصول شده است.


نظر شما :