رئیس جهاددانشگاهی ایلام خبر داد:

ارسال ۵۰ ایده به «ایده‌شو» کشاورزی/ حمایت از ایده‌های برتر تا اتصال به بازار

۱۲ آبان ۱۴۰۰ | ۱۵:۲۶ کد : ۳۷۵۱۲ اخبار تجاری سازی فناوری و اشتغال
رئیس جهادانشگاهی واحد استان ایلام از وصول ۵۰ ایده به دبیرخانه‌ی «ایده‌شو» خبر داد و گفت: از بین این ایده‌ها ۱۲ ایده به مرحله پایانی راه یافت و سایر ایده‌ها نیز که قابلیت تجاری‌سازی دارند جهت اتصال به بازار حمایت خواهند شد.
ارسال ۵۰ ایده به «ایده‌شو» کشاورزی/ حمایت از ایده‌های برتر تا اتصال به بازار

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام؛ «سیدغلامرضا حسینی» در مراسم اختتامیه‌ی رویداد «ایده شو» کشاورزی که در جهاددانشگاهی که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام و معاون اقتصادی استاندار  برگزار شد، اظهار کرد:  برای دستیابی به اقتصاد دانش بنیان باید شرایط لازم برای ابداع و نوآوری فراهم شود تا توانایی تبدیل ایده به سمت تجاری سازی فراهم شود.

وی با بیان اینکه تشویق و ترغیب افراد به فرهنگ نوآورانه باعث رشد و توسعه جامعه می‌شود، گفت: اگر زیرساخت‌های لازم برای ظهور و بروز ایده‌ها ایجاد نشود شاهد  خروج نخبگان و فعالان استارت‌آپی به خارج استان و در نتیجه ضعیف شدن استان خواهیم بود.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام با تاکید کرد: توسعه ارتباطات، انقلاب الکترونیک و تحولات مفهومی در نظام‌های قدرت و ثروت جامعه بشری را با نیازهای جدیدی روبرو ساخته است و  این همه نیاز  اطراف ما وجود دارد و کافی است برای هر یک از این نیازها یک راه حل داشته باشیم و یاد گرفتن یک مهارت و  یک نرم افزار می‌تواند در دنیای امروزی که مبتنی بر فناوری اطلاعات است یک شغل ایجاد کند.

حسینی گفت: کسب و کارهای ایرانی نیازهای زیادی دارد که اغلب به دلیل در دسترس نبودن نیروی ماهر یا انجام نمی‌شود یا به صورت ناقص به سرانجام می‌رسد، بنابراین با ایجاد زمینه‌های لازم و فرصت دادن به جوانان در جهت خلق ایده، توانمندسازی، تیم سازی، شبکه سازی و اتصال به بازار می‌توان در توسعه اقتصادی و کاهش بیکاری اقدامات ارزشمندی انجام داد.

عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی ادامه داد: در این راستا مرکز رشد گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی جهاد دانشگاهی با همکاری سازمان جهاد کشاورزی و صندوق حمایت سرمایه گذاری توسعه کشاورزی رویداد «ایده شو» را با محوریت گیاهان دارویی و کشاورزی برگزار کرد.

رئیس جهاددانشگاهی استان ایلام تصریح کرد: نزدیک به ۵۰ ایده ارزشمند و بسیار خوب به دبیرخانه ارسال شد و از بین این ایده‌ها ۱۲ ایده به مرحله پایانی راه یافت که از ایده‌های اول تا سوم تقدیر به عمل خواهد آمد و سایر ایده‌ها نیز که قابلیت تجاری‌سازی دارند جهت اتصال به بازار  حتما حمایت خواهند شد.

حسینی با بیان اینکه استان ایلام جوانان با استعداد و خلاق زیادی دارد و از استان‌های امن کشور است و ظرفیت‌های خوبی در حوزه‌های گردشگری، صادرات، کشاورزی، خدمات و تولید دارد، ابراز امیدواری کرد با جمع کردن جوانان متخصص و خلاق شاهد رشد و توسعه فرهنگ نوآوری و فناوری در استان باشیم.

در پایان این برنامه و ارائه دفاعیات صاحبان ایده از سه ایده‌ برتر تقدیر و تجلیل به عمل آمد. نفرات برتر به ترتیب شامل:  «حسین پیمان» با موضوع تولید کود بیولوژیک، «عاطفه فتاحی» با موضوع کاشت ایروپونیک زعفران و «پریسا شیرخانی» با ایده تولید پک آرایشی از گیاهان دارویی بودند.


نظر شما :