اعتماد به جوانان زمینه‌ساز شکوفایی اقتصاد دانش‌بنیان است

۲۴ شهریور ۱۴۰۰ | ۱۶:۱۰ کد : ۳۵۸۵۹ تجاری سازی فناوری و اشتغال
رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام گفت: باید با نگاه به ظرفیت‌های درونی و اعتماد به جوانان فرهنگ خودباوری را در راستای شکوفایی اقتصاد دانش‌بنیان در استان ایلام نهادینه کنیم. 
اعتماد به جوانان زمینه‌ساز شکوفایی اقتصاد دانش‌بنیان است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام؛ سید غلامرضا حسینی، رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام در پنجمین جلسه شورای پذیرش و سرمایه‌گذاری این مرکز با اشاره به اهمیت نوآوری و خلاقیت اظهار کرد: اگر خیلی از مشاغل سنتی استان بحث خلاقیت و نوآوری به فعالیت‌های تجاری خود برای تولید محصولات مختلف مبتنی بر دانش و فناوری روز وارد کنند شاهد اتفاقات بسیار خوبی در رونق اقتصاد و اشتغال خواهیم بود.

وی با اشاره به وجود جوانان نخبه و با استعداد در این استان گفت: باید با نگاه به ظرفیت‌های درونی و اعتماد به جوانان فرهنگ خودباوری را در راستای شکوفایی اقتصاد دانش‌بنیان در استان ایلام نهادینه کنیم. 

حسینی با بیان اینکه یکی از محورهای اصلی نوآوری، فناوری و مشاغل نوظهور بحث تیم‌سازی است، افزود: امروزه داشتن یک تیم خوب رمز موفقیت یک کسب و کار است و باید به منظور توسعه اقتصادی استان فعالیت‌های گروهی و مشارکتی در جامعه فرهنگ‌سازی شود.

اضافه می‌شود در این جلسه اعضا به توسعه تعاملات و هم‌افزایی با نهادهای مرتبط با امور جوانان، جذب حمایت‌ها به منظور توسعه تجهیزات سخت‌افزاری مرکز منش ایلام، تداوم فعالیت‌های مرکز و توسعه آن در سایر مناطق استان به‌ویژه مناطق محروم و کم‌برخوردار تأکید کردند.


نظر شما :