ارائه گزارش فعالیت‌های مرکز منش ایلام در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان

۲۱ شهریور ۱۴۰۰ | ۲۳:۴۱ کد : ۳۵۷۱۹ اخبار تجاری سازی فناوری و اشتغال تاپ خبر
رئیس جهاد دانشگاهی واحد ایلام در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان با ارائه گزارش فعالیت‌های مرکز منش و برنامه‌های آتی این مرکز را در راستای طرح شتابدهی کسب و کارهای فناورانه جوانان تشریح کرد.
ارائه گزارش فعالیت‌های مرکز منش ایلام در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام؛ سید غلامرضا حسینی- امروز ۲۱ شهریور در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان که با حضور معاون سیاسی‌ امنیتی استانداری ایلام، مدیر کل ورزش و جوانان استان ایلام و جمعی از مسئولان نهادهای مرتبط با امور جوانان و اصحاب رسانه در سالن جلسات استانداری ایلام برگزار شد با اشاره به اهمیت و ضرورت راه‌اندازی مراکز نوآوری، اظهار کرد: به وجود آمدن تغییرات سریع در عرصه‌ها مختلف به‌ویژه فناوری در جهان امروز وجود مراکز نوآوری را به یک نیاز حیاتی تبدیل کرده است.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام با بیان اینکه مراکز نوآوری با همان ایده جذب خلاقیت‌ها و نوآوری‌های افراد راه‌اندازی می‌شود، گفت: نتیجه نوآوری ارائه یک محصول مبتنی بر دانش به بازار در راستای رونق اقتصاد دانش‌بنیان و عدم وابستگی به بیگانگان است.

حسینی به اهداف راه‌اندازی مراکز نوآوری اشاره کرد و افزود: ایجاد زمینه مناسب برای بروز خلاقیت جوانان، حمایت از طرح‌های پژوهشگران، محققان، دانشجویان و دانش‌آموزان، کمک به شکگیری حیات شرکت‌های دانش‌بنیان، ایجاد بستری برای کارآفرینی و تجاری‌سازی محصولات، تولید فناوری‌های نو، ایجاد ارتباط صنعت و دانشگاه و ایجاد شور و انگیزه در بین جوانان خلاق و ایده‌پرداز از جمله این اهداف است.

رئیس جهاددانشگاهی واحد ایلام با ارائه گزارش عملکرد مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان استان گفت: این مرکز فعالیت خود را از شهریورماه سال ۱۳۹۸ آغاز و تا کنون با برگزاری بیش از ۹۰ رویداد ترویجی، آموزشی، برگزاری ۵ رویداد چندروزه استارتاپی، ارائه ۶۰۰ ساعت مشاوره‌های تخصصی در زمینه را‌ه‌اندازی کسب‌وکارهای نوآورانه، ۳۴۰۰ ثانیه تولید محتوا و استقرار ۳۶ واحد فناور عملکرد مطلوبی داشته است.

وی با اشاره به برنامه‌های آتی مرکز منش ایلام برای توسعه کسب‌وکارهای فناورانه جوانان افزود: تعامل و هم‌افزایی بیشتر با نهادهای مرتبط با امور جوانان، توسعه و تجهیز امکانات مرکز به‌ویژه در حوزه فناوری اطلاعات، تولید محتوا، صنایع خلاق و نرم، الکترونیک و کشاورزی و گیاهان دارویی از برنامه‌های آینده این مرکز است.

 

کلید واژه ها: رییس جهاد دانشگاهی واحد ایلام


نظر شما :