مراسم اختتامیه جشنواره ایلام به زبان انگلیسی برگزار شد

۰۹ تیر ۱۴۰۰ | ۰۸:۱۰ کد : ۳۲۷۳۲ آموزشی
جشنواره ایلام به زبان انگلیسی در محل جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام با تقدیر از افراد برتر به کار خود پایان داد.
مراسم اختتامیه جشنواره ایلام به زبان انگلیسی برگزار شد

‌‌‌‌‌‌به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام؛ علی حیدربیگی- معاون آموزشی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام اظهار کرد: مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ایلام به زبان انگلیسی به همت معاونت آموزش جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام و با مشارکت و حمایت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان ایلام و نظام صنفی رایانه ایلام و شرکت کیان نور زاگرس امروز با حضور شرکت کنندگان و جمعی از علاقمندان با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی در جهاددانشگاهی ایلام برگزار شد.

وی با بیان اینکه این جشنواره در ۴ بخش مستند، رایتینگ، داستان گویی و شعر برگزار شد، افزود: از مجموع ۵۵ اثر ارسالی به دبیرخانه پس از بررسی هیئت داوران تعداد ۱۰ اثر برگزیده شد.

زکیه کرمی، معاون گردشگری اداره کل صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری استان ایلام نیز در این مراسم گفت: جشنواره ایلام به زبان انگلیسی نخستین تجربه برای معرفی جاذبه‌های گردشگری و فرهنگ و سنن این استان به غیر فارسی زبانان است.

وی با تاکید بر اینکه توسعه صنعت گردشگری الزامات خاص خود را دارد، عنوان کرد: از جمله معرفی و اطلاع رسانی مناسب و تربیت راهنمایان گردشگری مسلط به زبان‌های بین‌المللی و این جشنواره از جمله اقداماتی است که می‌توان در راستای تامین این اهداف ارزیابی شود.

کرمی خاطر نشان کرد: آثار برگزیده این جشنواره جهت انتشار در فضای جهانی وب در سایت visitiran.ir بارگذاری خواهد شد.

یادآور می‌شود: هیئت داوران نخستین جشنواره ایلام زبان انگلیسی متشکل از خانم الهام فرجی، مریم فتاحی، مهدی آرین، محمد نجفی شعاع و مهدی حاجی‌نیا بوده است.

نفرات برتر در بخش مستند به ترتیب ترانه غلامی، مهسا خدایی، سجاد ناصرزاده و افراد برتر در بخش رایتینگ: سمیرا سلیمانی، فاطمه ساده میری و نفرات اول تا سوم در بخش داستان‌گویی؛ هستی محمدی، هستی رحیم بیگی و سحر ابوقداره بوده و در بخش شعر تنها مبینا طاهرزاده حائز رتبه شد.

text to speech icon

( ۱ )

نظر شما :