هدف جشنواره سوق دادن دانشجویان به بازار کار است/صنعت تولید به دانشگاه نزدیک شود

۲۵ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۷ کد : ۳۲۰۲۸ آموزش علمی کاربردی
دبیر جشنواره مد و لباس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ایلام گفت: هدف اصلی از برگزاری اینگونه رویدادها، نمایش آثار دانشجویان و سوق دادن آنها به سمت بازار کار و همچنین جلب توجه تولید کننده‌ها به تحصیل کرده‌های دانشگاهی است.
هدف جشنواره سوق دادن دانشجویان به بازار کار است/صنعت تولید به دانشگاه نزدیک شود

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، «کبری پاک‌نژاد» به برگزاری جشنواره مد و لباس در مرحله استانی اشاره کرد و گفت: با هدف استفاده از ظرفیت دانشجویان مرکز آموزش علمی کاربردی و همچنین سایر دانشگاه‌ها به صورت ویژه و شاغلین بازار کار اقدام به عملیاتی نمودن این جشنواره شده است.

دبیر جشنواره مد و لباس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ایلام افزود: این جشنواره در پی بکارگیری توانمندی‌های دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته و سوق دادن آنها به سمت بازار کار است.

پاک‌نژاد با تاکید بر اینکه این جشنواره حاصل طرح‌های برگزیده دانشجویان است، خاطر نشان کرد: یکی از اهداف این جشنواره نمایش آثار هنرجویان و طراحان در زمینه طراحی لباس با تاکید بر خلاقیت، ایده پردازی و نوآوری در این هنر است.

وی اظهار کرد: جامعه دانشگاهی با ذائقه و علایق افراد جامعه ارتباط دارد و از آنجایی‌که خلاقیت و نوآوری بیشتر در محیط‌های علمی بخصوص در چنین رشته‌هایی وجود دارد و باعث خلق آثار جدید می‌گردد؛ می‌توانند پاسخگوی مناسب نیازهای مردم باشند.

دبیر جشنواره مد و لباس مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ایلام اظهار امیدواری کرد که با استمرار چنین رویدادهایی، زمینه‌های ایجاد ارتباط عمیق بین دانشگاه و جامعه تولید را ایجاد کنیم و در واقع صنعت تولید را به دانشگاه نزدیک‌تر نماییم.

وی محورهای مورد نظر این جشنواره را خلاقیت در طراحی لباس، لباس اجتماع، لباس محلی، الگوسازی لباس، طراحی پارچه و اکسسوری‌ها (متعلقات لباس) عنوان کرد.

پاک‌نژاد با بیان اینکه بیش از 100 طرح به جشنواره ارسال شده است، تصریح کرد: این جشنواره روز چهارشنبه 26 خردادماه در محل جهاد دانشگاهی ایلام برگزار خواهد شد و علاوه بر اعطای گواهینامه‌ی شرکت در جشنواره؛ از بین آثار به نمایش درآمده و پس از داوری برای گرفتن نشان شیما (نشانه‌ی اصالت طرح) ارسال خواهند شد.


نظر شما :