معاون آموزشی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام:

آموزش ضمن خدمت؛ کلید بهره‌وری منابع انسانی سازمان است

۲۴ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۵:۴۶ کد : ۳۲۰۰۰ آموزشی
معاون آموزشی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام گفت: آموزش ضمن خدمت نیروی انسانی نه تنها کم‌هزینه بلکه سرمایه‌گذاری موثری است و در واقع کلید بهره‌وری منابع انسانی به شمار می‌رود.
آموزش ضمن خدمت؛ کلید بهره‌وری منابع انسانی سازمان است

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام؛ «علی حیدربیگی» با بیان اینکه آموزش نوعی سرمایه‌گذاری است، اظهار کرد: آموزش ضمن خدمت یک سرمایه‌گذاری زود بازده است زیرا افراد سازمان در مرحله‌ی اول آموزش‌هایی را می‌بینند که در محیط کار به آنها نیاز دارند، دوم اینکه نیاز آموزشی ارضا شده سریعتر در اجرا به کار بسته می‌شود.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام ادامه داد: به عنوان نمونه عضو ارگانی را در نظر بگیرید که برای تایپ یک نامه اداری با مشقت روبرو بوده و ارسال ایمیل را فعلی غیرممکن می‌دانسته است با یک آموزش مختصر نرم افزار word و Internet می‌تواند روز بعد هم آموزش دیده باشد هم آموزش را بکار گرفته و در عملکرد خود و سازمان موثر باشد. یا به همین صورت کسی که مهارت کافی در مکاتبات اداری ندارد با یک آموزش چند ساعته می‌تواند تسلط کافی پیدا کند.

حیدربیگی با تاکید بر اینکه آموزش ضمن خدمت کلید بهره‌وری منابع انسانی سازمان است، خاطر نشان کرد: این آموزش‌ها با هزینه‌ی ناچیز می‌توانند در کسب مهارت کارکنان جهت تصدی پست‌های جدید که بعضاً هیچ سابقه‌ای در آنها ندارند بسیار موثر باشند.

وی تصریح کرد: مهم‌تر اینکه آموزش‌های ضمن خدمت در انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری سازمان ابزار بسیار خوبی برای مدیران هستند زیرا این آموزش‌های ضمن خدمت هستند که برای مدیران این امکان را فراهم می‌کنند تا در چند ساعت مهارت یک کارمند را برای بکارگیری در قسمت دیگر به سطح قابل قبولی برسانند تا مدیر بتواند بدون فوت وقت پازل توسعه‌ی سازمان را تکمیل نماید یا حداقل نقش‌های پرسنل را در معماری سازمان با هدف بهره‌وری بیش از پیش تغییر دهد.

حیدربیگی یادآوری کرد: آموزش‌های ضمن خدمت باعث می‌شوند عضو سازمان به راحتی امکان تطبیق مهارت با سمت جدید را پیدا کند و از این منظر هم باعث رشد افراد در سازمان شده هم موجبات تنوع کاری و تزریق روحیه‌ی جدید را در فرد فراهم آورند.

وی در پایان گفت: معاونت آموزش واحد در راستای استفاده از این فرصت مغتنم که هر ساله با اعلام نیاز واحدها در قالب برنامه آموزشی مصوب اعضاء جهاددانشگاهی به دو صورت آموزش ضمن خدمت اعضاء هیات علمی و آموزش ضمن خدمت اعضاء غیر هیات علمی ابلاغ می‌شود کلاس‌های ضمن خدمت اعضاء غیر هیات علمی را در سه گروه مدیران، کارشناسان و غیرکارشناسان طبق برنامه زمانبندی پیش بینی شده در هفته جاری شروع خواهیم کرد. از ویژگی های بارز این دوره‌ها دعوت از اساتید دانشگاه‌های معتبر کشور و همچنین برگزاری دوره‌ها در بستر فضای مجازی است.

text to speech icon

نظر شما :