رئیس امور استان‌ها و مناطق سازمان برنامه و بودجه:

جهاددانشگاهی در پاسخ به نیازهای جامعه موفق عمل کرده است

۰۶ شهریور ۱۳۹۹ | ۰۰:۵۳ کد : ۲۲۱۷۸ عمومی تاپ خبر
جهاددانشگاهی در پاسخ به نیازهای جامعه موفق عمل کرده است

رئیس امور استان‌ها و مناطق سازمان برنامه و بودجه گفت: جهاددانشگاهی منشاء فعالیت‌های مبارکی است که هر کدام در پاسخ به یک نیاز واقعی شکل گرفته‌اند.
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی ایلام، دکتر «علیرضا نعمتی» در دیدار با رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام، اظهار کرد: جهاددانشگاهی از جمله نهادهایی است که خوشبختانه تاکنون منشاء خدمات فراوانی در زمینه‌های مختلف بوده و با نگاه فرابخشی توانسته است بسیاری از مشکلات موجود را حل کند.
وی زنجیره‌ای عمل کردن را از ویژگی‌های این نهاد عنوان کرد و گفت: این نهاد در پیوند دانشگاه و صنعت وهم‌افزایی بین سازمان‌ها به خوبی عمل کرده و منشاء فعالیت‌های مبارکی بوده است که هر کدام در پاسخ به یک نیاز واقعی شکل گرفته‌اند.
رئیس امور استان‌ها و مناطق سازمان برنامه و بودجه با اشاره به نقش جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد چابک و کارآمد در تحقق شعار سال ،  تصریح کرد: جهاددانشگاهی برای فعالیت در زمینه پتانسیل‌های استان و بالفعل کردن ظرفیت‌ها توانمندی‌ و پشتوانه‌ی علمی دارد که امیدواریم با هم‌افزایی بخش دولتی شاهد تحقق برنامه‌های این نهاد ارزشمند باشیم.
در ادامه «سید غلامرضا حسینی» عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی و رئیس واحد ایلام، با بیان اینکه جهاددانشگاهی در پیوند بین دانشگاه و صنعت و پر کردن این خلاء گام‌های اساسی برداشته است، اظهار کرد: جهاددانشگاهی با صنعت ارتباط مستقیم دارد و به همین دلیل موفق به انجام پژوهش‌های کاربردی شده است.
وی با تاکید بر اینکه هدف جهاددانشگاهی تبدیل مزیت‌های استانی به ثروت است، گفت: اولین زنجیره اکوسیستم فناوری و نوآوری در کشور در جهاددانشگاهی ایجاد شده است.
رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام تصریح کرد: آنچه می‌تواند امروز مشکل مردم را حل کند استارتاپ و رویدادهای کارآفرینی و شرکت‌های دانش بنیان است و در استانی مانند ایلام 17 شرکت دانش بنیان داریم که دلیل پایین بودن این تعداد این است که با مشکل زیرساخت‌ها مواجه هستیم.
حسینی گفت: درصد خروج نخبگان از استان ایلام، از بسیاری از استان های کشور بالاتر است و استانی که از نخبه خارج شود استان خودبخود به استانی کم برخوردارتر تبدیل می‌شود.
وی ادامه داد: ایجاد زیست بوم فناوری گیاهان دارویی در ایلام ایجاد شده است که در استان منحصر به فرد است چون تمام زنجیره زیست بوم را فراهم کرده است و هم در مرکز علمی کاربردی دانشجوی این رشته را دارد و هم مهارت های آموزشی برای متقاضیان در نظر گرفته شده و علاوه بر این مرکز تخصصی گیاهان دارویی نیز ایجاد شده است.
وی از انجام بیش از 6 میلیون تولید قلمه و نشاء در جهاددانشگاهی ایلام خبر داد و تصریح کرد: فعالیت‌های مشاوره نیز در این زمینه در جهاددانشگاهی انجام می‌شود و در مرکز نوآوری و شکوفایی نیز فعالیت‌های استارتاپی شکل گرفته است .
عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی با بیان اینکه مرکز نوآوری و شکوفایی در غرب کشور منحصر به فرد بوده  و دارای محیطی بانشاط و با امکانات ویژه است که با همکاری ورزش و جوانان استان ایجاد شده و در مجموع بیش از 40 رویداد در این مرکز برگزار شده و 24 تیم نیز در این مرکز مستقر است.
حسینی با بیان اینکه اولین مجتمع فناوری و تحقیقاتی گیاهان دارویی گرمسیری کشور با همت جهاددانشگاهی در ایلام راه‌اندازی شده است، گفت: مساحت این مجتمع 35 هکتار است که با هدف تکمیل زنجیره تولید ایجاد شده است.
وی از برنامه جهاددانشگاهی ایلام برای راه‌اندازی اولین مرکز توسعه کسب و کارهای فضای مجازی در استان خبر داد و گفت: امیدواریم این مرکز بتواند به زودی کلنگ زنی شود و در خدمت علاقمندان و فناوران قرار بگیرد.
گفتنی است نعمتی از بخش‌های مختلف جهاددانشگاهی استان و همچنین از مرکز نوآوری و شتابدهی جوانان استان بازدید کرد.


نظر شما :