مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام گفت:

طرح نوین مشاغل خانگی نشانه‌عزم جهاددانشگاهی برای رفع مسئله‌ بیکاری است

۳۰ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۵ کد : ۱۷۸۹ تجاری سازی فناوری و اشتغال تاپ خبر
مدیرکل آموزش و پرورش استان از بخش‌های مختلف جهاددانشگاهی ایلام، از جمله مرکز علمی کاربردی، مرکز آموزش کوتاه مدت در رشته‌های پزشکی و فناوری اطلاعات، گیاهان دارویی و ستاد راهبری مشاغل خانگی بازدید کرد.
طرح نوین مشاغل خانگی نشانه‌عزم جهاددانشگاهی برای رفع مسئله‌ بیکاری است

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، اسفندیار رستم‌زاد، مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام 30 مرداد در این بازدید با اشاره به رشته‌های کاربردی در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی گفت: مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی استان ظرفیت مناسبی برای ادامه‌ی تحصیل دانش‌آموزان و هنرجویان هنرستان‌های استان است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام با بیان اینکه مشکل جامعه‌ی امروز اشتغال است و هدایت تحصیلی صحیح می‌تواند سهم بسزایی در حل مسئله بیکاری داشته باشد، گفت: هم‌افزایی جهاددانشگاهی و آموزش و پرورش می‌تواند در این زمینه نقش اساسی داشته باشد.

رستم‌زاد در بازدید از ستاد راهبری مشاغل خانگی با ابراز خرسندی از پیوستن استان ایلام به استان‌های پایلوت در این زمینه گفت: طراحی سامانه‌ی این طرح توسط جهادگران جوان جهاددانشگاهی واحد استان، نشانه‌‌ی خلاقیت و پشتکار جهادگرانی است که به رفع بیکاری و رونق اشتغال استان کمر همت بسته‌اند.

وی با اشاره به رشته‌های تعریف شده برای این طرح در استان گفت: این رشته‌ها با درایت خاصی برای استان تعریف شده و هر کدام دارای جوامع هدف مد نظر خود هستند و مطمئنا با ورود جهاددانشگاهی این طرح به نتایج مدنظر خود خواهد رسید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام گفت: این طرح به خوبی موضوع برندسازی و شبکه‌سازی را مورد توجه قرار داده و امیدواریم بتواند ضعف طرح‌های گذشته را به خوبی جبران کند و به اهداف خود برسد.

رستم‌زاد ابراز امیدواری کرد جهاددانشگاهی به خوبی بتواند این طرح را به اهداف عالی خود برساند.

سیدغلامرضا حسینی رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام نیز در این بازدید گزارشی از فعالیت‌های بخش‌های مختلف این نهاد ارائه کرد.

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی ایلام اسفندیار رستم‌زاد مدیر کل آموزش و پرورش استان ایلام


نظر شما :