پیام رئیس جهاد دانشگاهی استان ایلام به مناسبت روز معلم

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۹ کد : ۱۷۷۴۴ عمومی تاپ خبر
رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام به مناسبت سالروز شهادت استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری و روز معلم پیامی صادر کرد.
پیام رئیس جهاد دانشگاهی استان ایلام به مناسبت روز معلم

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام، مهندس سید غلامرضا حسینی، عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی و رئیس واحد ایلام به مناسبت آغاز هفته بزرگداشت مقام معلم پیامی به شرح زیر صادر کرد.
بسم الله الرحمن الرحیم
ن والقلم و ما یسطرون
تعلیم و تربیت از شئون الهی است و خداوند این موهبت را به پیامبران و اولیای پاک خویش ارزانی داشته است تا مسیر هدایت را به بشر بیاموزدو چنین شد که تعلیم و تربیت به صورت سنت حسنه آفرینش درآمد.
انسان با پذیرش این مسئولیت، نام خویش را در این گروه و در قالب واژه مقدس معلم ثبت کرده است. معلم کسی است که گل ذاتی انسان را می‌پروراند و راه درست را به او نشان می‌دهد و معلمان سرشار از حس عشق و محبت و استقامت اند.
در تکریم منزلت معلم همین بس که اسلام بزرگداشت عالم و معلم را تکریم پروردگار می داند و حضرت علی (ع) می‌فرماید: " هر کس عالمی را احترام کند به تحقیق خدا را احترام کرده است.
تو را سپاس ای والا مقام ، ای فراتر از کلام،
تو را سپاس ای همچون باران بر کویر اندیشه‌ها
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره اسوه چهره ماندگار عرصه تعلیم و تربیت " استاد شهید مرتضی مطهری "ره" فرارسیدن هفته بزرگداشت مقام معلم را به همه مجاهدان سنگر مقدس علم و دانش در تمامی ایران اسلامی به ویژه اساتید ، معلمان و فرهنگیان پرتلاش استان ایلام تبریک و تهنیت عرض می نمایم و برای همه عزیزان آرزوی سلامت و سعادت دارم.
امیدوارم به یاری خداوند متعال و همت معلمان صبور و کوشا مهارت آموزی ، دانش و تجلی اخلاق را بیش از گذشته برای آینده سازان ایران اسلامی شاهد باشیم.


نظر شما :