رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام خبر داد:

برگزاری ۱۲ فعالیت در حوزه کسب و کار در دفتر تسهیل‌گری محله‌ بانبرز

۱۷ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۷:۴۹ کد : ۱۷۰۱۷ تاپ خبر
رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام از برگزاری ۱۲ فعالیت در حوزه کسب و کار و ۷ رویداد توسط دفتر تسهیل گری در محله بانبرز شهر ایلام خبر داد.
برگزاری ۱۲ فعالیت در حوزه کسب و کار در دفتر تسهیل‌گری محله‌ بانبرز

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام، سیدغلامرضا حسینی، اظهار کرد: در دفتر تسهیل گری در منطقه «بان‌برز» (مهرآباد) که با حمایت دفتر اجتماعی فرهنگی استانداری با همکاری جهاددانشگاهی ایلام در سال ۹۸ راه‌اندازی شد، تاکنون ۶۰ جلسه عمومی با سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی برگزار و ۴ تفاهم نامه در این راستا به امضا رسیده است.
عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی تعداد جلسات برگزار شده با سازمانها و نهادهای غیردولتی را 50 مورد عنوان کرد و گفت : در طول سال گذشته تعداد ۳۰ کارگاه  آموزشی برگزار شده است.
رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام از برگزاری ۱۲ فعالیت در حوزه کسب و کار خبر داد و گفت: در این محله ۷ رویداد نیز برگزار شده است.
حسینی از ارائه ۱۵۰ مشاوره  فردی و گروهی در حوزه حقوقی و مددکاری در محله بانبرز خبر داد و گفت: این مرکز با حمایت مدیر دفتر اجتماعی فرهنگی استانداری ایلام، در حال محقق کردن برنامه های دولت تدبیر و امید در مناطق حاشیه‌ای است.
گفتنی است که پیگیری و مطالبه گری اجرای پروژه‌های کالبدی و زیرساختی، شناسایی مشکلات مردم در زمینه عدم بهره مندی از خدمات، آموزش جامعه محلی در زمینه مهارت‌های پایه، فنی و حرفه‌ای، بهداشت عمومی و بهداشت خانواده، شناسایی گروه‌های آسیب پذیر نظیر زنان سرپرست خانوار، کودکان بی سرپرست، سالمندان تنها، شناسایی گروه‌های دارای آسیب اجتماعی نظیر معتادان، زنان بدسرپرست، کودکان کار، افراد بی مسکن و شناسایی گروه‌های کم توان نظیر معلولین و کودکان دارای سوء تغذیه از جمله وظایف دفاتر تسهیلگری است.


( ۱ )

نظر شما :