استقبال بیش از ۲۳۶۰ از طرح نوین مشاغل خانگی در ایلام

۳۰ تیر ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۹ کد : ۱۵۴۶ تجاری سازی فناوری و اشتغال
رییس جهاددانشگاهی ایلام از ثبت‌نام بیش از ۲۳۶۰ نفر تاکنون در طرح نوین مشاغل خانگی خبر داد و گفت: به دنبال افزایش سهم استان در این طرح هستیم.
استقبال بیش از ۲۳۶۰ از طرح نوین مشاغل خانگی در ایلام

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، سید غلامرضا حسینی، رییس این واحد 27 تیر در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان ایلام، با اشاره به اجرای طرح نوین مشاغل خانگی به صورت پایلوت در استان اظهار کرد: خوشبختانه با تلاش جهادگران و مشاوران شغلی این نهاد در استان تاکنون 2364 نفر ثبت‌نام کرده‌اند .

وی با بیان اینکه این طرح در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی و مشارکت مردم در اقتصاد و افزایش ثروت در جامعه است و در آن توجه به وام کمرنگ و به زنجیره ارزش اشتغال توجه می‌شود، تصریح کرد: در این طرح برای هر 50 نفر یک مشاور تعیین خواهد شد.

عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی استعدادسنجی، آموزش، مشاوره، شبکه‌سازی،  تیم‌سازی، برندسازی، توسعه محصول، بسته‌بندی و استانداردسازی را از موارد مورد توجه این طرح دانست و گفت: این طرح به دلیل ساختار ساده، سرمایه اندک، ریسک‌پذیری پایین، انعطاف‌پذیری وتطابق با فرهنگ و... موجب افزایش درامد مردم و توسعه اشتغال خواهد شد و با برندسازی شرایطی را فراهم خواهد کرد که فروش محصولات استان با نام خود استان صادر شود و مردم ایلام حاصل دسترنج خود را به نام ایلام در بازار ببینند و این آرزوی دیرینه مردم و مسئولان اقتصادی تحقق یابد.

رییس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام تصریح کرد: تمام اولویت‌های شغلی در این طرح متناسب با فرهنگ و معیشت مردم استان است و امیدواریم با رایزنی‌هایی که انجام خواهد شد سهمیه استان در این طرح افزایش یابد.

حسینی تاکید کرد: با توجه به استقبال بی‌نظیر متقاضیان و درخواست مکرر آنان به دنبال افزایش سهم استان ایلام در این طرح هستیم.

کلید واژه ها: سید غلامرضا حسینی جهاد دانشگاهی ایلام طرح نوین توسعه مشاغل خانگی


نظر شما :