دوشنبه‌های جهاددانشگاهی قرآنی شد

۲۶ آذر ۱۳۹۷ | ۱۹:۱۶ کد : ۴۰۱۶ اخبار فرهنگی
مدیر فرهنگی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام از افتتاح ایستگاه طرح ملی «دوشنبه‌های قرآنی» در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی ایلام خبر داد.
دوشنبه‌های جهاددانشگاهی قرآنی شد

 

46183.jpg

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی ایلام، «محسن ملکی» در مراسم افتتاح ایستگاه طرح ملی «دوشنبه‌های قرآنی» در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی ایلام با بیان اینکه از جمله اهداف برگزاری این طرح ملی در دانشگاه، سرلوحه قراردادن آموزه‌های دینی در زندگی است، اظهار کرد: استفاده از قاریان برتر، خوش‌خوان و کشف استعدادهای درخشان قرآنی، گسترش فرهنگ و سبک زندگی قرآنی و نیز آموزش و اطلاع‌رسانی مفاهیم قرآنی و سیره ائمه (ع) در دانشگاه از دیگر اهداف اجرای طرح ملی دوشنبه‌های قرآنی است.

مدیر فرهنگی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام با اشاره به اینکه اهمیت این طرح، توجه به بخش تفسیر و تدبیر در قرآن است، ادامه داد: در تمامی این محافل قرآنی مفسران به بیان نکات تفسیری، تبیین آیات قرآن برای دانشجویان و لطایف قرآنی و تفسیر موضوعی قرآن کریم می‌پردازند.

وی تصریح کرد: سلسله محافل معنوی «دوشنبه‌های قرآنی» به منظور اشاعه فرهنگ ناب قرآنی و انس گرفتن دانشجویان با کلام نورانی پروردگار، دوشنبه‌های هر هفته در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی ایلام اجرا می‌شود.

ملکی به وجود رشته تربیت مربی قرآن کریم در مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی ایلام اشاره و عنوان کرد: خوشبختانه این ظرفیت در مرکز ایجاد شده که با وجود دانشجویان حافظ قرآن کریم، این طرح با غنای بیشتری اجرایی می‌شود.

یادآور می‌شود ایستگاه قرآنی، مسابقات قرآنی، محافل قرآنی، نکات قرآنی و سبک زندگی قرآنی از جمله پارامترهای اجرای این طرح ملی قرآنی هستند.


نظر شما :