جهاددانشگاهی زمینه ارتباط رسانه و دانشگاه را فراهم ساخته است

۱۰ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۷:۰۹ کد : ۱۵۵۸ فرهنگی
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ایلام گفت: جهاددانشگاهی در کنار فعالیت‌های علمی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی با ظرفیت رسانه‌ای خود توانسته است دانشگاه و رسانه را به هم ارتباط دهد.
جهاددانشگاهی زمینه ارتباط رسانه و دانشگاه را فراهم ساخته است

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام، سرهنگ فرزاد یاسمی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ایلام 10 مرداد در بازدید از این واحد به مناسبت سی و هشتمین سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی اظهار کرد: جهاددانشگاهی در کنار فعالیت‌های علمی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی با ظرفیت رسانه‌ای خود نظیر خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا توانسته است هم دانشگاه و رسانه را به هم ارتباط دهد و هم اظهار نظرهای کارشناسانه را ترویج کند.

وی با تاکید بر اهمیت نقش رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی گفت: تنها راه به ثمر نشستن طرح‌های مختلف اجتماعی حضور مردم است و رسانه‌ها می‌توانند با کمک به پلیس در این زمینه فرهنگسازی لازم را انجام دهند.

 معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ایلام تصریح کرد: جامعه امروز به شدت نیازمند آموزش تجزیه و تحلیل اخبار فضای مجازی و در واقع سواد رسانه‌ای است که این معاونت آمادگی دارد با همکاری جهاددانشگاهی در این زمینه کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی را برگزار کند.

 یاسمی با اشاره به شرایط کنونی کشور گفت: نیاز است رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی با انعکاس درست واقعیت‌های جامعه به تزریق امید و آرامش در جامعه کمک کنند.

 وی همچنین در بازدید از ستاد راهبری طرح نوین توسعه مشاغل خانگی در جهاد دانشگاهی ایلام اظهار کرد: ایجاد اشتغال گام مهمی جهت ارتقای امنیت اجتماعی است و همت جهاد دانشگاهی در این زمینه ستودنی است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ایلام گفت: سال‌ها بود مردم طرح‌های اشتغال‌زا را با دریافت وام بانکی می‌شناختند، جهاد دانشگاهی طرح مهمی ارائه کرده و باید این طرحبه مردم شناسانده شود.

 یاسمی تلاش این نهاد را برای آموزش و مشاوره و یافتن پشتیبان و بازار برای متقاضیان ستود و افزود: جهاد دانشگاهی در زمینه ایجاد اشتغال به شکل علمی به میدان آماده است و موفق خواهد بود.

 رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام نیز در جریان این بازدید ضمن تشریح روند کار ستاد راهبری مشاغل خانگی و مراحل انجام کار، توانمدی‌های این نهاد را در زمینه ایجاد اشتغال توضیح داد.

 سیدغلامرضا حسینی، رییس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام نیز در این دیدار اظهار کرد: حل مسائل و مشکلات اجتماعی تنها از عهده یک سازمان یا یک نهاد به تنهایی برنمی‌آید بنابراین نیاز است با هم‌افزایی در این زمینه گام برداشت تا پژوهش‌های پراکنده بتوانند جامعیت پیدا کنند و هدفمندتر به کمک حل مسائل جامعه بیایند.

 وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی آمادگی کامل دارد تا در این زمینه نقش خود را ایفا کند، تصریح کرد: جهاددانشگاهی زنجیره دانش در سراسر کشور است و می‌توان با بهره‌گیری از تجربیات و پژوهش‌های این نهاد خلاء‌های موجود را پر کرد.

 عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی با بیان اینکه این نهاد می‌تواند با ارائه طرح‌های پژوهشی در شناسایی و اولویت‌بندی آسیب‌های اجتماعی به نیروی انتظامی کمک کند، گفت: ریشه بسیاری از جرائم عدم آگاهی جامعه است و می‌توان گفت که با وجود گسترده بودن مراکز آموزشی هنوز آن گونه که باید حق آموزش ادا نشده و جهاددانشگاهی مصمم است این نقیصه را رفع کند.

حسینی برای انجام کارهای مشترک، ارائه خدمات آموزشی و تعاملات بیش از پیش اعلام آمادگی کرد.

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی ایلامسرهنگ فرزاد یاسمیمعاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ایلامسید غلامرضا حسینیرسانه


نظر شما :