بازدید مدیرکل طرح‌های ملی و فراگیر جوانان از مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی ایلام

۱۴ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۸ کد : ۱۰۲۴۶ اخبار تجاری سازی فناوری و اشتغال تاپ خبر
مدیرکل طرح‌های ملی و فراگیر جوانان وزارت ورزش و جوانان از مرکز در آستانه‌ی افتتاح، نوآوری و شکوفایی در جهاددانشگاهی استان بازدید کرد.
بازدید مدیرکل طرح‌های ملی و فراگیر جوانان از مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی ایلام

 

47874.jpg

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی ایلام، «امیرحسین آل‌اسحاق» امروز در بازدید از مرکز در آستانه‌ی افتتاح، نوآوری و شکوفایی در جهاددانشگاهی استان، با تقدیر از فعالیت‌های انجام شده در این مرکز، اظهار کرد: ایلام در این زمینه برای ما الگو و محور است و در واقع هدف ما این است که مراحل راه‌اندازی مرکز در این استان، به عنوان الگو معرفی شود.

وی بر ضرورت استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها برای دریافت تسهیلات تاکید کرد و گفت: چون استان ایلام استان الگو  ومحور در این زمینه خواهد بود هر چه زودتر باید نقشه راه و کارهای انجام گرفته مکتوب و تفاهم‌نامه‌ها رد و بدل شود.

مدیرکل طرح‌های ملی و فراگیر جوانان ورزش و جوانان ابراز امیدواری کرد با همکاری مشترک ورزش و جوانان و جهاددانشگاهی استان شاهد به نتیجه رسیدن اهداف این مرکز باشیم.

آل اسحاق با بیان اینکه در این مراکز به ظرفیت‌های استان‌ها توجه شده است، تصریح کرد: دنبال پر کردن حلقه‌های مفقوده هستیم و در استان ایلام با توجه به بخش‌های کشاورزی و دامداری در این مراکز می‌توان منشاء اثر شد و هم مشکلات مردم را حل کرد و هم برای نسل جوان کار ایجاد کرد.

وی از افتتاح رسمی این مرکز در آینده‌ی نزدیک خبر داد.

47875.jpg

«سید غلامرضا حسینی» رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام نیز در این نشست با بیان اینکه تمام ظرافت‌های ایجاد مرکز دیده شده است، اظهار کرد: جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد دانش‌بنیان ایجاد کار فناورانه را وجهه‌ی همت خود قرار داده است و با توجه به جوان بودن جمعیت و تعداد افراد تحصیل‌کرده بیکار اهمیت این مبحث بیش از پیش برای ما روشن است.

عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی ایلام تصریح کرد: در این مرکز از ظرفیت بالای کشارزی استان مخصوصا گیاهان دارویی در استان برای اشتغال جوانان استفاده می‌شود و ایجاد زنجیره ارزش، بستر سازی جهت کسب و کارفناورانه(در زمینه کشاورزی) شناسایی ایده‌های استارتاپی که قابلیت تجاری سازی دارد، آموزش و مشاوره از جمله اهدافی است که در این مرکز با جدیت دنبال خواهد شد.

حسینی با بیان اینکه برگزاری رویدادها مبتنی بر نیازهای بازار و شرکت‌های نوپا از دیگر فعالیت‌های این مرکز خواهد بود، تاکید کرد: فرایند اجرایی برنامه مراکز نوآوری و شکوفایی(منش) در سه فاز ترویج ، آموزش و مشاوره و نوآوری و تجاری‌سازی تبیین شده است.

  عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی گفت: در قالب این برنامه تا پایان سال بیش از 40  کارگاه آموزشی و رویداد چند ساعته و چند روزه از قبیل صندلی تجربه، دیدار، ایده‌ شو ، تازه شو،  چاره جو، استارتاپ، استارتاپ دمو، نیوز دی برای علاقمندان و صاحبان ایده و تیم‌هایاستارتاپی مستقر در مرکز برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، این بازدید با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان و معاون جوانان این اداره کل برگزار شد.

معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان متولی «برنامه شتابدهی کسب و کارهای فناورانه جوانان» و جهاددانشگاهی مجری برنامه است.


نظر شما :